Krajský přebor: Výhra pardubické rezervy, zápas v Moravanech byl odložen

Autor dvou pardubických gólů Joel Kayamba. Foto: Milan Křiček
13.03. 2016 10:50

PARDUBICE - V sobotu byla zahájena jarní část Tlapnet krajského přeboru a v akci se představili dva zástupci Pardubicka. Béčko Pardubic přehrálo Moravskou Třebovou, Přelouč v Žamberku body nezískala. V neděli ještě nastoupí Holice na hřišti Svitav, zápas Moravan byl odložen.

FK Pardubice B - SKP Slovan Moravská Třebová 4:0 (1:0). Branky: 30. a 74. Kayamba, 47. Klátil, 90. Kejmar. Rozhodčí: Poláček. ŽK: 1:2. Diváků: 90. PARDUBICE B: Letáček - Prokopec, Zavadil, Koblížek (90. Řezníček II), F. Pánek - D. Pánek (77. Molek), Kejmar, Fusek, Kayamba (88. Uhlíř) - Klátil (79. Tichý), Valenta.

Ještě neuběhla ani první minuta zápasu, když Klátil po centru D. Pánka trefil hlavou tyč. První gól na ohrazenické umělce vstřelil ve 30. minutě Kayamba, který pohodlně zakončil, když brankář Vykydal nedosáhl na centrovaný míč. Zakrátko mohli hosté vyrovnat, ale míč směřující do branky ještě Koblížek stihl uklidit do bezpečí.

Z nástupu rezervy do druhé půle těžil Klátil, jenž zvýšil na 2:0. Podruhé se pak trefil Kayamba, když zakončoval akci, do které se na levé straně zapojili Fusek, Kejmar a F. Pánek. V závěru se ještě v pokutovém území hostů prosadil Kejmar a uzavřel na konečných 4:0.

„Od vstřeleného gólu jsme se uklidnili, byli jsme lepším týmem a soupeře prakticky až do konce zápasu nepustili do žádné šance. Navíc jsme přidali další branky a vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ uvedl František Kovárník, trenér FK Pardubice B.

1. FC Žamberk - FK Přelouč 2:0 (1:0). Branky: 3. Trejtnar, 53. Hrubý z penalty. Rozhodčí: Hořínek. ŽK: 2:2. Diváků: 120. PŘELOUČ: Marek - Kačírek, Táborský, Ulrych, Váša (83. Dušek) - Kosek (76. Kmoníček), Chaloupský (64. Novotný), Vančura, Rokyta, Pištora (76. Linhart) - Mihovský.

Hned ve 3. minutě domácí potrestali nedorozumění brankáře Marka s přeloučskou obranou a ujali se vedení. Dalších dvacet minut měl navíc Žamberk více ze hry. Od 25. minuty se aktivita přesunula na kopačky hostů, ale v největší příležitosti Přelouče trefil Pištora jen tyč. Po přestávce Žamberk zvýšil z penalty a do konce zápasu hájil dvougólový náskok. Aktivnější Přelouč se ve zbytku zápasu gólově neprosadila.

TJ Svitavy - SK Holice se hraje v neděli 13. března ve 14.30.

TJ Sokol Moravany - FK Česká Třebová odloženo. Podmáčená hrací plocha po sněhové nadílce neumožnila sehrání zápasu v Moravanech. Novým termínem duelu je středa 11. května v 18 hodin.