Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Krkonoše i Podkrkonoší ovládne Dynamo aneb Sýkora do Vrchlabí, Čáslava do Dvora, Lubina do Špindlu...

Dvě ikony pardubického hokeje se od nadcházející sezony sejdou ve druhé lize. Foto: JAN ŠAFÁŘ
28.07. 2019 17:31

PARDUBICE/KRKONOŠE – Když trenér Ladislav Lubina převzal hokejové Dynamo, netajil se tím, že obnoví krkonošská soustředění, kam jezdil už jako hráč. A hokejisté před pár týdny skutečně nabírali fyzickou kondici ve Špindlerově Mlýně, když už i před několika měsíci polykali tréninkové dávky v Trutnově. A aby té spojitosti s největšími českými horami nebylo málo, zavítají nyní do Krakonošova i do jeho těsné blízkosti další dvě ikony pardubického hokeje. Druhou ligu ve Vrchlabí bude hrát v nadcházející sezoně Petr Sýkora, stejnou soutěž, ovšem v podkrkonošském Dvoře Králové, pak pozvedne i Petr Čáslava.


Již v minulém týdnu vedení HC Vrchlabí odtajnilo příchod Petra Sýkory. Angažmá v Krkonoších se podle webu klubu podařilo skloubit tak, aby se čtyřicetiletý hráč mohl v Dynamu věnovat mladým hráčům. Pardubický rodák a odchovanec přichází do Krkonoš s rekordní bilancí 385 vstřelených branek v české nejvyšší soutěži. „Všichni ve vedení i realizačním týmu jsme o Petra moc stáli, nejenom kvůli jeho hokejovému umění, ale i kvůli jeho výborné povaze, a tak máme z jeho příchodu velkou radost. S Petrem jsem v kontaktu, angažmá ve druhé lize nepodceňuje, připravuje se zatím individuálně a myslím, že se všichni můžeme těšit na jeho hokejové umění a to zejména na střelbu a koncovku. Je to další obrovská osobnost, která má respekt a uznání i mezi hráči v kabině a myslím, že jeho hokejové kvality jsou stále mnohem výš než na druhou ligu. Doufáme, že i on bude tím kamínkem do skládačky, který nám pomůže splnit naše ambiciózní cíle,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer krkonošského klubu Jiří Jakubec.
Jen o pár hodin později pak vedení HC Rodos Dvůr Králové nad Labem přivítalo pro změnu zase svoji posilu do obrany: defenzívu loňského druholigového nováčka vyztuží Petr Čáslava, který se může pochlubit více než dvěma stovkami startů za český národní tým. „Posilu Petrova formátu samozřejmě vítám. Jsem rád, že hráč s takovými zkušenostmi má i ve svém věku do hokeje pořád takovou chuť. Věřím, že jako profík bude mít co dát spoluhráčům, pro které je taková posila do kabiny rozhodně přínosem. Pro mančaft jde o super zprávu,“ řekl trenér Dvora Králové Jiří Malinský, který byl svého času rovněž elitním pardubickým bekem. A kdy se fanoušci mohou na pikantní souboj Sýkora vs. Čáslava těšit? Středa 18. září 2019: HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Stadion Vrchlabí. Středa 23. října: Vrchlabí – Dvůr Králové. Středa 27. listopadu: Dvůr Králové – Vrchlabí. Středa 8. ledna: Vrchlabí – Dvůr Králové. Středa 12. února: Dvůr Králové – HC Vrchlabí. (zr, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMWJiYTk0Yj