Lašák proti Pardubicím vzdoroval a dokonce se i pral!

30.10. 2016 19:59

LIBEREC – Dynamo po páteční výhře odjíždělo na sever Čech, aby na úspěšný výsledek navázalo. A nebylo k tomu daleko. Přesto, že první branku vstřelili domácí už ve třetí minutě utkání, noc rozhodnuté nebylo. Dynamo pak drželo vyrovnaný stav až do 54. minuty. Tečku za utkáním udělal nejen čtvrtý gól Tygrů, ale také hromadná bitka. Do ní se zapojil i expardubický brankář Ján Lašák.

Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 4:2 (0:0, 2:2, 2:0). Branky a nahrávky: 2:20 Šimek (Bartovič, Vitásek), 29:32 Jelínek (Krenželok, Šimek), 53:19 Lakatoš (Krenželok, Jelínek), 58:44 Šimek (Radivojevič) – 29:13 Hubáček (Sýkora, Čáslava), 29:44 Novák (Schaus, Tomášek). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Kokrment, Lhotský. Vyloučení: 8:8, navíc Mojžíš a Vlach oba 10 minut osobní trest – Mallet 10 minut a osobní trest do konce utkání, Ščotka 5 minut a osobní trest do konce utkání. Diváci: 6432. Střely na branku: 34:20. PARDUBICE: Maxwell – Schaus, F. Novák, Bokroš, Čáslava, Ovčačík, Leduc, Ščotka – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, T. Kaut, Rolinek – Bárta, Tomášek, H. Zohorna – Rohlík, Klimenta, Panna.

Hosté se ještě ani pořádně nerozkoukali a už prohrávali. Budiž jim ale ke cti, že je to z míry nevyvedlo a snažili se navázat na poměrně solidní výkon z pátečního domácího utkání. Do šaten se ale přesto, a nebo právě proto, šlo za jednobrankového stavu pro domácí. Věci se děly v polovině utkání, když ve třicáté minutě padly hned tři góly. Nejprve Pardubice vyrovnaly Hubáčkem, aby za 19 vteřin opět prohrávaly. Za dalších dvanáct vteřin ale bylo opět srovnáno! Novák propálil vše, co mu stálo v cestě. Další gól pak padl až v 54. minutě, ovšem, bohužel, za záda Maxwella... Minutu a půl před koncem pak Tygři pečetili výsledek střelou do prázdné branky. O pár vteřin později pak ještě došlo k hromadné bitce... (saf)