Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Letošní hokejbalová premiéra v Polabinách na jedničku

08.09. 2019 20:37

PARDUBICE – O víkendu odstartovalo úvodní kolo nejvyšší hokejbalové soutěže. Pardubické Autosklo přivítalo na svém hřišti v polabinách pražské Kovo a jasně zvítězilo.


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – TJ Kovo Praha 7:1 (1:0, 2:0, 4:1). Branky a nahrávky: 5. Král (Moravec, Kubeš), 25. Filip (Král), 27. Filip (Luboš Moravec, Král), 34. Förstl (Kohoutek, Mokříž), 34. Česák (Tomáš Zajíček), 36. Turyna, 40. Vlasák (Förstl) – 38. Wurdák (Zahálka). PARDUBICE: Foršt (Stárek) – Novotný, Kvapil, Filip, Krejčí, Mokříž, Turyna, Bucek, Školoudík, Š. Moravec, Zajíček, Česák, L. Moravec, Kubeš, Král, Vlasák, Förstl, Strouhal, Kohoutek, Blažek.
Premiéru jako hrom prožil nováček v pardubickém dresu Zdeněk Král – ve svém prvním mistrovském utkání vsítil i svoji premiérovou branku! A to hned v páté minutě, čímž zároveň otevřel skóre zápasu. A nebýt gólu hostujícího Wurdáka, mohla být jeho branka zároveň vítězná! Král si navíc připsal i dvě asistence a výraznou měrou se tak zasloužil o výhru Autosklářů. „Kluci byli natěšení, na soupeře doslova vlétli, ten navíc přijel jen ve třinácti lidech, a tak mnohdy nestíhal naše hráče pokrývat. Kdybychom hned v úvodní třetině proměnili všechny naše šance, mohlo být skóre výraznější. Za vše hovoří i počet střel na branku, který jsme ovládli v poměru 40:14,“ řekl našemu listu spokojený trenér domácích Jiří Mašík, který si pochvaloval nejen vysoké vítězství, ale i hru svých svěřenců. „Přes léto jsme na některých technických i taktických věcech zapracovali, do tohoto utkání jsme šli s tím, že chceme hrát hodně po zemi, být hodně na míčku a rychle rozehrávat. To jsme plnili a hostům jsme tak ani moc nepůjčovali míček. To mnohdy vedlo až k jejich frustraci. Myslím, že na úvod sezony jsme zahráli velmi dobře a věřím, že se to odrazí i na dalších zápasech,“ dodal pardubický kouč. V příštím kole Crossdock extraligy narazí Pardubice na dalšího soupeře z Prahy. Tentokrát se v sobotu odpoledne představí na Kertu. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGQ5Yjc4M2