Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Letošní závodiště: Pólo, dostihy, Koně v akci, Velká, Gladiátor a pak zase Zimní park

17.02. 2019 19:45

PARDUBICE – Dostihové závodiště se pomalu připravuje na letošní sezonu. Podle rozpisu se zde v tomto roce uskuteční více něž třicet nejrůznějších akcí, z nichž jsou ovšem samozřejmě prioritní koňské dostihy. „Kromě samotných závodů však v domově Velké pardubické ani letos nebudou chybět závody spřežení či všestrannosti a dojde i na tradiční výstavu Koně v akci. Novinkou pro letošní sezonu je koňské pólo či canicross, tedy běhání se psem,“ uvedla PR manažerka Dostihového spolku Kateřina Anna Nohavová.


A právě jedna z novinek - pólo, obstará přechod ze zimního provozu do sezony 2019. Ledová plocha Zimního sportovního parku Nadace pro rozvoj města o prvním březnovém víkendu ukončí mezinárodní turnaj TAXIS SNOW POLO. „Na ledové ploše zaváté sněhem se představí týmy z České republiky, Slovenska, Maďarska a Německa. Bude to první ze série turnajů koňského póla na pardubickém závodišti. Ty další se uskuteční v červnu (Taxis Polo Open Cup) a v srpnu (Taxis Polo Beach),“ upřesnila mluvčí Dostihového spolku, podle níž pak změnu termínu hlásí atletických kros. Jeho pořadatelé se totiž rozhodli závod přesunout z podzimních měsíců na jaro, konkrétně na 17. března. Poslední březnový víkend se zase na trať Velké pardubické vydají hráči extrémního golfu. Mezitím bude Dostihový spolek a.s. pořádat oblíbené veřejné tréninky parkurového skákání. Od dubna už budou na programu jezdecké sporty. Nejprve to budou závody spřežení (13.- 14. dubna) a poté Jarní všestrannost – kvalifikace na Zlatou podkovu (19. – 21. dubna). Poslední dubnový víkend nabídne novou akci na pardubickém závodišti, a to v podobě canicrossu – tedy běhu přes překážky se psem a to hned s novinkou letošní sezony. Poběží se Supersprint 2019. O areál se budou tito závodníci dělit se závody chrtů. V květnu se pak uskuteční dva běžecké závody. První červnový den pak již tradičně patří dětem a oslavě jejich svátku, chybět nebude ani populární Fresh Festival.

Dostihy a Velká pardubická

Dostihová sezona pak odstartuje v tradičním termínu 8. května. Součástí Zahajovacího dostihového dne budou i Jezdecké hry pro děti. Dostihová sezona nabídne devět dostihových dní v tradičních květnových, červnových, srpnových, zářijových a říjnových termínech.„Upozorňujeme na jednu velkou změnu, a to u druhé kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase. Diváci byli zvyklí, že se mítinky konaly v sobotu. Červnová „červená“ kvalifikace se ale letos uskuteční až v neděli 23. června. Termín jsme byli nuceni přesunout kvůli Českému derby, které se letos poběží v sobotu 22. června,“ upozorňuje na novinku místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba. Dvoudenní Víkendový festival se 129. Velkou pardubickou steeplechase se uskuteční v tradičním termínu, tedy druhý říjnový víkend. Vstupenky nejen na „Velkou“ lze už nyní kupovat i online.

Koně v akci Ve jménu krále

Druhá největší akce po Velké pardubické, tedy výstava Koně v akci, si našla místo v kalendáři na konci prázdnin. O víkendu 24. – 25. srpna se ponese „Ve jménu krále“. „Na programu se už nyní pracuje a kromě chovatelských přehlídek a dalších obvyklých aktivit slibuje i atraktivní jezdecká vystoupení a exhibice,“ slibuje pořádnou porci zábavy Kateřina Anna Nohavová.

Na závěr sezony Gladiator

Závodiště bude žít celé prázdniny. Kromě výstavy návštěvníky čeká i kvalifikace na vozatajskou Zlatou podkovu, Letní všestrannost a hned dva oblíbené festivaly – Létofest a Friends Fest. V listopadu pak má své místo v programu běžecký závod RUN TOUR, uskuteční se také Rozlučková všestrannost, Hubertova jízda a na úplný závěr sezony Taxis Gladiator Race. Pak se závodiště opět promění v zimní park. (KAN, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYjlkZmI