Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Libišany na záchranu nemyslí. Chtějí hrát útočně a skončit v první půlce tabulky!

05.08. 2018 20:45

PARDUBICKO – O dva méně regionálních zástupců bude mít v nadcházející sezoně Berger-Huck 1.B třída. Soutěž opustily směrem dolů Srch a Staré Hradiště, směrem nahoru pak Rosice nad Labem. Stávajících pět týmů pak doplnily Libišany, které se už zase derou nahoru. A jak se šestice našich regionálních reprezentantů chystá na nadcházející sezonu?


SK Starý Mateřov (loni skončil na 4. místě):

Dva příchody, dva odchody, jednoduché počty. Loňský čtvrtý tým tabulky opustili Radek Klíma, jenž zamířil do Proseče a na trávník už nevyběhne ani Martin Meduna, který ukončil sportovní činnost. „V návaznosti na dva odchody jsme přivítali dvě nové tváře. Z Lánů na Důlku přišel Jakub Kovařík a z Přelovic David Hajn,“ potvrdil našemu Týdeníku hlavní trenér Ladislav Vašíček. Jak dále uvedl, spokojen bude, když jeho tým předvede líbivý fotbal a po posledním kole bude ve středu tabulky...

TJ Slavoj Choltice (loni 8.):

Také Choltice se částečně obměnily. Jak v realizačním týmu, tak v kádru. Novými asistenty trenéra Luboše Vorlíčka jsou Jaroslav Koki a Richard Peml. „Jednáme o příchodu Filipa Martina, vrací se Viselka, po roce od zranění se zapojil Kratochvíl a ještě se přetahujeme s týmem Moravan o Lukáše Macha. Jako náš hráč by se měl vrátit... Kádr opouští jen Martin a Radek Chmelíkové, oba končí aktivní činnost,“ potvrdil nám trenér Vorlíček, podle kterého je cíl jasný – zachránit soutěž!

SK Lázně Bohdaneč (loni 9.):

„Cíle pro nadcházející sezonu jsou celkem jasné. Navázat na dobré výkony ze sezony loňské, zapomenout ty horší a vyšplhat tabulkou soutěže co nejvýše. V minulém ročníku jsme obsadili 9. místo a to je rozhodně potřeba zlepšit. Žádné zásadní změny v kádru nechystáme. Loni se sestava ustálila a i díky častému doplňování ze širokého kádru dorostu, nemáme potřebu nějaké zásadní změny dělat,“ nastínil našemu Týdeníku sekretář klubu Tomáš Jupa.

AFK Horní Jelení (loni 10.):

Trenér Rostislav Kchop přivítal před sezonou pořádnou porci posil. Přišli Tomáš Jedlička, Kamil Šimek z Jaroslavi, Tomáš Forejtek z Albrechtic, Tomáš Motyčka z Holic, Lukáš Józl se vrací po dlouhodobém zranění a z dorostu přišel Jakub Liška. Naproti tomu odešel Jakub Barát do Krnova a Šumpík si dal kvůli studiu herní pauzu. „Rádi bychom hráli klidný střed tabulky. Důležité je rozehrát a následně zahrát podzimní část soutěže tak, abychom měli klidné jaro,“ nastínil cíle týmu trenér Kchop. Asistenta mu bude dělat Roman Hendrych, vedoucí mužstva je Pavel Kaplan.

SK Řečany nad Labem (loni 12.):

„Dopadnout lépe, než v loňské sezoně. A jelikož jsme loni ztráceli doma poměrně dost bodů, tak bychom letos tento nešvar chtěli odbourat a víc doma bodovat,“ přeje si sekretář klubu Aleš Petrů. Z loňského kádru odešel Krejčík do Selmic a dále je v jednání odchod Eisnera do Chocně. „Nově jsme pak přivítali Řeháčka, Brunclíka a Kostrta (všichni Chvaletice) a po zranění se po dvou letech vrací brankář Pavel Moravec,“ upřesnil Aleš Petrů.

FC Libišany (postup z okresního přeboru):

Příchody: Bořke, Bůžek, Hrůša, Jošt (Dobříkov), Bukač, Trupl (Živanice), Rosůlek (Holice), Jelínek (Pardubice). Odchody: Horyna (Srch), Lenomar (Dobřenice), Klimt (Boharyně). A jaký je cíl nováčka v nadcházející sezoně? „Jednoznačný! Hrát útočný fotbal a umístit se v horní polovině tabulky,“ sdělil našemu Týdeníku hrající předseda oddílu Petr Kuric. Kádr pro sezonu 2018/19: Martin Bořke (1993), Radek Bukač (1981), Lukáš Bůžek (1994), Daniel Hrůša (1993), Dominik Jelínek (1993), David Jošt (1995), Michal Krejsa (1989), Zdeněk Kučera (1971), Petr Kuric (1979), Adam Machala (1994), Radim Mareš (1976), Jan Rosůlek (1993), Ondřej Svatoň (1979), Erik Svatoš (1979), David Šimon (1975), Petr Šmeral (1975), Lukáš Trupl (1984), Petr Vích (1986), Zdeněk Zasadil (1988). (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMGQ5Y