Liga mistrů: Ze Švédska se Dynamo vrátilo s prázdnou

Stejně jako před týdnem doma proti Frölundě, tak i v sobotu ve Švédsku se trefil Tomáš Klimenta. Na body to ovšem tentokrát nestačilo. Foto: MILAN KŘIČEK
28.08. 2016 17:57

GÖTEBORG - S odhodláním odlétli pardubičtí hokejisté do Švédska, aby se pokusili zopakovat příznivý výsledek z prvního kola Ligy mistrů, kdy se jim před týdnem podařilo po penaltách doma göteborgského obra porazit. Nicméně zůstalo jen u přání a Frölunda doma před ubohou návštěvou nezaváhala. Zápas jistě ovlivnily i góly domácích vstřelené v poměrně kuriózních časech. Dvě branky do Růžičkovy sítě padly v první třetině během patnácti vteřin, další pak 49 vteřin po zahájení třetí třetiny a poslední přesně v čase 59:59...

Frölunda Göteborg - Dynamo Pardubice 5:2. Třetiny: 3:0, 0:2, 2:0.
Branky a nahrávky: 5:18 Lundqvist (Sundström, Wellmann), 5:33 Lehkonen (Figrén, Carlsson), 12:19 Grundström (Donovan, Figrén), 40:49 Wellmann (Rosseli-Olsen, Nyberg), 59:59 Vesailanen (Grundström, Larsson) – 33:02 Klimenta (M. Kaut), 35:43 Sýkora (Schaus, Rolinek). Rozhodčí: Holm (Švéd.), Kurmann (Švýc.) – Haster, Lundgren (oba Švéd.). Vyloučení: 4:7, navíc Engsund 5 minut a osobní trest do konce utkání, Tommernes – Hodgman oba 10 minut osobní trest. Diváci: 2224. Střely na branku: 30:21
Frölunda Göteborg: Gustafsson – Tommernes, Johannesen, Sigalet, Larsson, Donovan, Nyberg, Grundström, Engsund – Rosseli-Olsen, Lundqvist, Wellman – Hjalmarsson, Sundström, Olofsson – Carlsson, Lehkonen, Figren – Vesalainen, Lasu, Ehn. Trenéři: Roger Rönnberg, Pär Johansson a Johan Lundskog.
Dynamo Pardubice: Růžička – Schaus, Čáslava, Bokroš, Ščotka, Rýgl, Havlík, Nedbal, Ovčačík – Sýkora, Hodgman, Hubáček – Zadina, Nahodil, Rolinek – Bárta, Tomášek, Klimenta – M. Kaut, T. Kaut, Mallet. Trenéři: Peter Draisaitl a Karel Beran.

Do branky se oproti poslednímu utkání postavil Martin Růžička, který nahradil indisponovaného Brandona Maxwella, a již od samého začátku se rozhodně nenudil. V šesté minutě pak dva slepené góly nasměrovaly vývoj utkání, které pak podtrhl ještě třetí gól v brance Dynama. Ve druhé třetině trenéři proházeli sestavu, do které se ovšem nevešla nová posila Jérôme Leduc, a bylo to znát. Nejprve Tomáš Klimenta a poté Petr Sýkora snížili na rozdíl jediné branky a dali tak nový náboj poslednímu dějství. Vítr z plachet však vzal Pardubicím gól Švédů z první minuty. Konečnou podobu výsledku pak dala branka Frölundy vteřinu před koncem utkání… Další zápas (třetí kolo) LM čeká Dynamo v neděli, kdy zajíždí do Wolfsburgu. (saf)