Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Lubina bude mít k ruce Janeckého a Bělohlava

09.06. 2019 20:59

PARDUBICE - Suchá fáze letní přípravy A týmu Dynama je v plném proudu, hlavní trenér Ladislav Lubina už má k ruce i dva nové asistenty. Těmi jsou Radek Bělohlav a Otakar Janecký, kteří tak na postu asistentů vystřídali Petra Čáslavu respektive Richarda Krále.


První mužstvo Pardubic tak i nadále povedou bývalí zkušení hokejisté, kteří dosáhli na řadu mezinárodních úspěchů. „Doplnit realizační tým byla jednou z mých nejaktuálnějších priorit. Jsem rád, že jsme se se všemi domluvili na vzájemné spolupráci. Věřím, že vytvoří sehraný tým,“ řekl sportovní manažer Dynama Jaromír Kverka s tím, že v nejbližších dnech chce přivést i nového trenéra brankářů.

Radek Bělohlav

Odchovanec Českých Budějovic, který úspěšně hájil barvy také Vsetína, Sparty či Kladna, působil po skončení aktivní hráčské kariéry šest let v Českých Budějovicích na trenérských a manažerských pozicích, v minulém ročníků byl asistentem Aloise Hadamczika u českého národního týmu do 18 let. Nyní přijímá novou výzvu: pomoci extraligovým Pardubicím! „S Radkem Bělohlavem jsme absolvovali několik rozhovorů, vidíme v něm velkou chuť pro práci v Pardubicích. Důležité je, že od prvního momentu cítím souhru a shodu v hokejových názorech. Věřím, že Radek svou pracovitostí i tím, že přichází z jiného prostředí, bude důležitým a prospěšným impulzem pro celý tým,“ doplnil Kverka. Radek Bělohlav působil v Českých Budějovicích v roli trenéra u A týmu i u mládeže, a to až do roku 2018. „Přicházím do města, kde je lední hokej na prvním místě, je to vidět od prvního okamžiku. Pardubice vnímám jako hokejové město se silnou fanouškovskou základnou. Vážím si možnosti pracovat pro Dynamo,“ prohlásil. Rodák z jihu Čech začínal s ledním hokejem v Soběslavi, od dorostu působil v Českých Budějovicích, a to až do roku 1997, kdy přestoupil do Vsetína. V letech 1998, 1999 a 2002 získal tři mistrovské tituly. Dále se může pochlubit ziskem stříbra v roce 2000 a bronzových medailí v letech 1995 a 2003. V české nejvyšší soutěži odehrál Bělohlav 976 utkání, vstřelil v nich 235 branek a přidal 288 nahrávek. V 99 zápasech rovněž nastoupil za český národní tým, kterému v roce 1996 pomohl k zisku titulu mistra světa. O dva roky později dosáhl na bronz. Nový asistent trenéra Dynama je rovněž členem Klubu hokejových střelců. Po skončení hráčské kariéry se Radek Bělohlav vrhnul na trenérskou dráhu, byl asistentem hlavního kouče v poslední českobudějovické extraligové sezoně před převodem licence. V Motoru působil rovněž v roli sportovního manažera nebo hlavního trenéra A týmu, vedl i tamní dorost, který v roce 2018 dovedl ke zlatu.
 

Otakar Janecký

Stejně jako v minulé sezoně, bude mít hlavní trenér k dispozici dvojici asistentů. Spolu s Bělohlavem bude u A týmu nadále působit Otakar Janecký, který se tak vrací po půlroce do stejné funkce. „V dnešní době považujeme za nezbytné, aby hlavní trenér měl k dispozici dvojici asistentů. Jsme rádi, že se budeme moci opřít také o služby Otakara Janeckého, jenž může hráčům předat spoustu zkušeností,“ poznamenal Jaromír Kverka. Otakar Janecký se těší na novou sezonu. „Jsem rád, že mohu být zpět ve svém klubu. Těším se na spolupráci s Láďou a Radkem. Jsem Pardubák, rád kdykoliv pomohu. Láďa vše řídí, má všechno pod kontrolou a mezi nás s Radkem rozdělí úkoly, aby všechno klapalo,“ uvedl jeden z nejpopulárnějších hokejistů pardubické historie. Stejně jako Lubina a Bělohlav je Janecký někdejší reprezentant. Národní dres oblékl v 79 zápasech a vstřelil 12 branek. Ve sbírce má tři bronzy z mistrovství světa a jeden ze zimních olympijských her. (zr, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOWVkODgxMT