Malý fotbal: Jarní premiéru rozhodly pokutové kopy

Pardubice na domácím hřišti zdolaly Příbram na penalty. Foto: Petr Hrnčíř
06.04. 2016 15:44

PARDUBICE - Druhá polovina sezony byla zahájena i v DRFG Superlize malého fotbalu. Pardubický výběr získal v jarní premiéře dva body, když zdolal Příbram na pokutové kopy. Pardubice tak ztrácí na sedmé Milovice tři body a mají k dobru ještě dohrávku v Brně.

9. kolo: Pardubice - Příbram 3:3 (1:2), pokutové kopy 2:0. Branky: 32. a 48. Mužík, 22. Šlégr - 12. Dražan, 24. Branžovský, 38. Buch. Rozhodčí: Oulický, Polák. ČK: 1:0 (52. Bydžovský). ŽK: 2:1. PARDUBICE: Mičjan - Bydžovský, Čáň, Šlégr, Rosůlek, Dušek, Urbanec, Mužík, Kršák, Chvála.

Proti Příbrami nastoupil domácí tým pod vedením nového trenéra Miroslava Kaluži a s pozměněnou sestavou oproti podzimním zápasům. Na první příbramský gól odpověděl Šlégr, jenže do přestávky inkasovaly Pardubice podruhé. Ve druhé půli vyrovnal Mužík trefou z přímého kopu a stejný hráč pak reagoval dalším gólem na příbramské vedení a zajistil remízový stav.

Pardubice se navíc musely ubránit v oslabení po vyloučení Bydžovského. „Soupeře jsme v této situaci téměř k ničemu nepustili, dokonce jsme si vypracovali několik šancí a velice dobře hrající Mužík nastřelil břevno,“ uvedl vedoucí pardubického týmu Vlastimil Čáň. Pokutový kop proměnili Kršák a Mužík, při penaltě neuspěli Rosůlek a příbramští hráči Tošovský s Bábíčkem.

Pardubice bodovaly ve druhém utkání tohoto ročníku celostátní soutěže. „V pozici, v jaké jsme, je pro nás úspěch bodovat, i když doma už bychom aspoň na jaře měli. Výsledek i dva body jsou pro nás dobré, ale hlavně jsme spokojení s předvedenou hrou, dodržováním taktických pokynů a tím, jak k tomu i mladí kluci přistoupili,“ doplnil brankář Vlastimil Mičjan. Příští zápas Pardubic v Jihlavě bude přímým přenosem vysílat ČT sport (v úterý 12. dubna v 16.30).