Maxwell se Sýkorou skolili sibiřského giganta! Ale to bylo vše...

Brankář Brandon Maxwell byl oporou týmu v úvodním utkání Mountfield Cupu v Hradci Králové proti Avangardu Omsk. Foto: www.hawk.ru
10.08. 2016 10:55

HRADEC KRÁLOVÉ – Z plné zátěže vstoupili hokejisté Dynama do silně obsazeného turnaje Mountfield Cup v Hradci Králové, kde se jim do cesty postupně postavily celky Avangard Omsk, Salavat Julajev Ufa a domácí Mountfield.

Premiéru si pardubičtí hokejisté odbyli s ruským gigantem ze Sibiře, který nakonec porazili 3:2 v prodloužení! Lví podíl na cenném úspěchu nad mužstvem KHL, kde pardubickou stopu v minulosti zanechali Adam Svoboda či trenér Miloš Říha, měl bezchybný gólman Brandon Maxwell a snajpr Petr Sýkora, který svým rozdílovým gólem v prodloužení zajistil Dynamu vítězství.

HC DYNAMO PARDUBICE – AVANGARD OMSK 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1). Branky a nahrávky: 19:09 Machanovskij (Gluchov, Fiščenko), 53:44 Faizulin (Pestuško) – 6:38 Kaut (Bárta), 46:22 Tomášek (Sýkora, Schaus), 61:18 Sýkora (Rolinek, Čáslava).

Druhý zápas turnaje už pardubickým hráčům tolik radosti nepřinesl. V sobotu se postavili týmu, kde před deseti lety lákal ruské fanoušky na své umění a přirozené sympatie Michal „Mikeš“ Mikeska a před čtyřmi lety pak také současný kapitán Dynama Tomáš Rolinek. Sedmibranková smršť ve druhé třetině z hokejek hráčů Ufy však vyhnala z branky nejen gólmana Růžičku, ale i naděje Pardubic na slušný výsledek...

SALAVAT JULAJEV UFA – HC DYNAMO PARDUBICE 7:5 (0:2, 7:1, 0:2). Branky a nahrávky: 20:47 Lepistö (Omark), 27:30 Kuljaš (Lisin), 28:32 Nestěrov (Sojn, Lazarev), 33:23 Omark (Kornějev), 34:44 Chripunov (Kaprizov), 37:43 Kornějev (Engqvist, Omark), 39:20 Sojn (Arzamascev) – 8:01 Mallet (Havlík, Beran), 9:47 Nahodil (Rolinek), 22:41 Tomášek (Bárta, Hubáček), 40:54 Rolinek (Nahodil), 58:32 Schaus (Beran, Mallet).

V posledním utkání turnaje došlo včera na východočeské derby. V něm Pardubice s domácími dlouho držely krok, aby však v posledních minutách o solidní výsledek čtyřmi inkasovanými góly přišly...

Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 6:2 (1:1, 1:1, 4:0). Branky a nahrávky: 12:30 Köhler (Červený), 27:08 Bednář (Gregorc, Džerinš), 53:23 Jarůšek (Šimánek), 56:55 Jarůšek (Štajnoch), 58:22 Červený (Bednář, Džerinš), 59:09 Šimánek (Barák, Jirůšek) – 7:17 Havlík (Rýgl, Rapáč), 21:08 Tomášek (Hubáček).

Domácí hokejisté nakonec turnaj vyhráli, pardubické Dynamo skončilo poslední. Druhou příčku pak obsadil Omsk a bronz brala Ufa. A s jakými hráči Dynamo turnaj v Hradci Králové absolvovalo? Maxwell, Růžička, Klouček – Schaus, Čáslava, Rýgl, Ščotka, Bokroš, Havlík, Nedbal, Zajíc, Horyna – Sýkora, Tomášek, Hubáček, Panna, Nahodil, Rolinek, Bárta, Kaut, Kusý, Rapáč, Mallet, Beran, Pipek. Trenéři: Peter Draisaitl a Karel Beran. JAN ŠAFÁŘ