Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Mělický písník viděl mistryni světa i přemožitelku La Manche

Maximální soustředění před mělickým závodem lze vyčíst z tváří mistryně světa Renaty Novákové (vlevo) a přemožitelky La Manche Lenky Štěrbové. Foto: JAN ŠAFÁŘ
05.06. 2016 16:36

MĚLICE - Poměrně slušně obsazený plavecký závod se uskutečnil minulou sobotu v Mělicích, kde se konal tradiční Pohár Lídy Jelínkové. Letos se jednalo již o 25. ročník a pro většinu plavců šlo o jakýsi “rozjezd” do letní sezony dálkového plavání.


Akce se zúčastnili plavci a plavkyně z patnácti oddílů z České republiky i ze Slovenska a ve startovním poli byly i takové plavecké veličiny, jako například vítěz Evropského poháru v dálkovém plavání Matěj Kozubek či mezi ženami loňská mistryně světa v zimním plavání z ruského Murmansku a čerstvá maturantka Renata Nováková, vítězka Světového poháru Silvie Rybářová či v neposlední řadě přemožitelka kanálu La Manche Lenka Štěrbová.
A jak si závodníci vedli? Na desetikilometrové trati mužů zvítězil již zmíněný Matěj Kozubek z pražských Bohemians, který ovšem bral zlato společně s Vítem Ingedultem z Komety Brno – oba totiž měli až neuvěřitelně shodný čas 1:51:41,3! Na třetím místě doplaval o sedm minut později Tomáš Kozubek rovněž z Bohemians. Mezi ženami pokořila desetikilometrovou trať mělického písníku nejrychleji Silvie Rybářová z Komety Brno v čase 1:58:21,4. Na druhém místě pak skončila Lenka Štěrbová z SCPAP Pardubice, třetí byla Petra Šťastná z brněnské Komety a čtvrtá Renata Nováková z SCPAP Pardubice. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZDg2MzVhM