Mexická vlna a ovace ve stoje! Tak vypadalo krocení Tygrů

Miláček pardubického publika Sacha Treille. Foto: MILAN KŘIČEK
19.11. 2017 20:25

PARDUBICE – Během čtyřiadvaceti hodin v minulém týdnu dokázali hokejisté Dynama urvat pět velmi cenných bodů. Nejprve ve středu získali v prodloužení dva v Brně, aby poté všechny tři vybojovali v pátek před vlastními fanoušky proti Bílým Tygrům. Zejména páteční výhra, kterou v pardubické Tipsport Aréně sledovalo přes osm tisíc diváků, dala vzpomenout na zašlou slávu špičkového klubu. Jednoznačně nejlepší výkon pardubických hokejistů za poslední roky dohnal fanoušky k ovacím ve stoje. A po dlouhé době také halou prolétla mexická vlna... V obou utkáních si vítězný gól připsal Petr Sýkora!

21. kolo: HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 1:2 p. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 38:06 Zaťovič (Hruška, Erat) – 27:41 Marosz (Sýkora), 60:52 P. Sýkora (Trončinský). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 7405. Střely na branku: 31:23. PARDUBICE: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – Kaut, Poulíček, Vondráček.

Do branky Dynama se postavil Ondřej Kacetl a třiceti zákroky přispěl k nečekanému, ale zaslouženému vítězství. Vítězství zařídil v prodloužení Petr Sýkora, který, jak jinak, prostřelil vše, co mu stálo v cestě!

22. kolo: HC Dynamo Pardubice – Bílý Tygři Liberec 5:1 (2:0, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 10:27 Marosz (Trončinský, Cardwell), 19:11 P. Sýkora (Marosz, Rolinek), 20:29 Rolinek (Trončinský), 53:20 Treille (Tomášek), 58:23 Beran (Dušek, Kaut) – 22:41 Jelínek (Kvapil). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Pražák – Klouček, Pešek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 8032. Střely na branku: 22:36.

Více než osm tisíc diváků vidělo nadprůměrný hokej, jaký v pardubické aréně k vidění dlouho nebyl. Dynamo hrálo jako za dob své největší slávy a mnohdy se dočkalo potlesku na otevřené scéně. Stejně jako v Brně fantasticky zachytal Kacetl, když si tentokrát připsal 35 úspěšných zákroků. Vítězný gól z Brna si zopakoval Petr Sýkora. Za zmínku jistě stojí i branka Tomáše Rolinka ze začátku druhé třetiny, který se v úniku protáhl kolem někdejšího reprezentanta Ševce, jako kolem dorostence krajského přeboru a zvýšil na 3:0. Když pak osm tisíc nadšených fandů uklidnil svoji pojistkou vousatý miláček publika Sacha Treille, bylo hotovo! „Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání v letošní sezoně, navázali jsme na výhru v Brně. Ten výkon byl opravdu zodpovědný a fantasticky zachytal brankář Kacetl. Základ vítězství jsme položili už v první třetině, kdy jsme odehráli výborně oslabení ve třech proti pěti a následně i ve čtyřech proti pěti, poté si mužstvo začalo hodně věřit a týmovým a zodpovědným výkonem dotáhlo zápas do vítězného konce,“ řekl po utkání trenér Dynama Miloš Holaň. JAN ŠAFÁŘ