Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Milík: Ve dvojicích bychom s tátou všechno vyhráli!

O podpis vítěze Zlaté přilby byl enormní zájem. FOTO: Jan Šafář
17.12. 2017 18:05

PARDUBICE - V dnešní „Dotazovně“ odpovídá na zvídavé dotazy našich čtenářů vítěz letošní Zlaté přilby Václav Milík.


Je v rodině Milíkových cítit sportovní duch? A je „oblečen“ v motoristickém hávu? (Václav Králík, Luže).
Začnu od úplného začátku, tedy od doby, než jsem se vůbec narodil. Můj děda, otec mého otce, byl ohromným milovníkem motoristického sportu. Byl blízkým kamarádem a přítelem Libora Dušánka a jezdil s ním prakticky po všech závodech. Dušánek však zahynul při tréninku na Zlatou přilbu 1961. No a od té doby děda tak trochu na plochou dráhu zanevřel - vzala mu jeho nejlepšího kamaráda... V této souvislosti měl pak s tímto sportem v začátcích problém i můj otec. Děda mu totiž nechtěl dovolit plošinu jezdit. Otec se však nedal, a tak děda nakonec ustoupil a stal tatínkovým obrovským fanouškem. Já jsem to pak měl tedy tím pádem trochu lehčí. Celá rodina mě navíc od malička úžasně podporuje. 

Potkal jste se někdy na dráze se svým otcem? (Marcel Váňa, Hradec Králové). Bohužel nepotkal. Tátu jsem viděl jezdit pouze na videu, ale myslím si, že doba jde strašně rychle dopředu a kdybychom se dnes spolu na dráze potkali, tak bych určitě vyhrál! (smích). Ne, teď vážně, každá doba má své, ale vývoj techniky a ladění motorek je dnes doslova umění. Ovšem na druhou stranu to zase něco stojí. Docela mě mrzí, že jsme s tátou nejezdili spolu. Jako dvojice bychom bývali určitě vyhrávali! Tatínka si nesmírně vážím a před jeho výsledky smekám. Je to můj učitel a rád jeho cenné rady přijímám.

Stále jezdíte v červenožlutých barvách. Má to nějaký význam? (Adam Váňa, Hradec Králové).
Oblečen do červeného jezdil právě můj otec. Žlutou jsem pak přidal po dalším závodníkovi, kterého uznávám a který byl rovněž mým vzorem. Je to Australan Leigh Adams.

Jaký další plochodrážní závodník vám učaroval? (Petr Brukner, Choceň).
Určitě nestárnoucí Greg Hancock! Nejen proto, že je to několikanásobný mistr světa, ale i kvůli tomu, jaký je profesionál a jak je zdvořilý a upřímný ke svým fanouškům. S každým se bez problému vyfotí, vyhoví každé žádosti o autogram. Traduje se dokonce, že některým nejmenším fanouškům věnoval i nějaké své trofeje. Snažím se být taky takový a snad se mi to daří.

Momentálně prožíváte pěkný vztah se svojí přítelkyní. Nezbrzdilo by vaše úspěchy a cíle eventuální narození potomka? A narodí-li se, půjde jednou ve vašich stopách? (Pavel Buchtele, Ostřešany).
Tak o potomkovi zatím nic nevím, leda, že by Ježíšek... (smích). Plochá dráha je můj obrovský koníček a navíc mě živí. A na tom se snad ještě dlouho nic nezmění. Pokud by se mi jednou narodil syn, vůbec bych mu v ploché dráze nebránil. Naopak, jeho zájem bych podporoval.

Nemohu se nezeptat na příští Zlatou přilbu. Pojedete? (Petr Novák, Pardubice).
Pochopitelně, že si nechci jubilejní 70. ročník nechat ujít. Musím mít ale volný termín, aby se mi to nekrylo s jinými závody. Do Pardubic mají navíc údajně přijet všichni dosavadní vítězové. A to bych si mohl popovídat s mým oblíbencem Leighem Adamsem...

Závěrem bychom chtěli Václavu Milíkovi popřát do nového roku 2018 mnoho zdraví, štěstí, spokojenosti, úspěchů a splněných přání a to nejen jemu samotnému, ale i jeho týmu, který ho podporuje a pomáhá mu naplnit jeho sny a cíle. Čtenáři, kteří položili pardubickému plochodrážníkovi otázky, dostanou plakáty a fotografie s jeho vlastnoručním podpisem. VLADISLAV HLAVÁČEK   

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNzRkOTkyO