Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Milík zase kraloval!

Václav Milík předvádí na mistrovství republiky jednotlivců, že je v současnosti největším českým plochodrážním esem. Foto: MILAN KŘIČEK
28.04. 2016 14:10

Druhý závod o titul mistra republiky jednotlivců na ploché dráze ovládl ve středu večer na svítkovském ovále domácí jezdec Zlaté přilby Václav Milík.


PARDUBICE - Zřejmě největší současné české plochodrážní eso bezkonkurenčně kralovalo, když získalo plný počet 15 bodů stejně, jako při prvním závodu v Praze, který Milík rovněž vyhrál. Druhý v Pardubicích skončil skončil Josef Franc z pražské Markéty se 14 body, který podlehl pouze Milíkovi. Bronz si pak z Pardubic odvezl Francův klubový kolega Matěj Kůs, který posbíral dvanáct bodů. Na domácím hřišti obsadil páté místo Tomáš Suchánek, šestý byl Hynek Štichauer a dvanáctý Jaroslav Petrák.
Na svítkovský ovál se boje o nejlepšího plochodrážníka České republiky vrátily po šesti letech. Za posledních šestnáct let se zde ovšem tento podnik jel pouze třikrát. Přitom až na jedinou výjimku v roce 2010 se posledních osm roků slaví titul v pardubickém depu.

Pardubické finále bylo druhým závodem celkem třídílného seriálu, který začal v úterý, tedy den před pardubickým závodem v Praze a vyvrcholí 24. září v Plzni. Důležitost tomuto závodu však nedává jenom ta skutečnost, že se počítá každý bod, ale také to, že pořadí po tomto závodě bude důležité pro nasazení českých jezdců do letošního mistrovství světa a Evropy.
A jak vypadá tabulka po dvou odjetých závodech? Na čele se pochopitelně usadil Václav Milík se 30 body, druhý je Josef Franc s 27 body a třetí Eduard Krčmář z 3ton Slaný se čtyřiadvaceti body. Dílčí čtvrté a páté místo patří pardubickým jezdcům Hynku Štichaeurovi a Tomáši Suchánkovi, když oba dosud posbírali 22 bodů. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyODQzO