MOL Cup Pardubicím zhořkl. Lídr druhé ligy padl v Benešově

08.09. 2019 20:32

BENEŠOV – Minulé úterý pardubickým fotbalovým fanouškům moc radosti nepřineslo. Lídr druholigové tabulky, který letos ve FNL ještě neokusil hořkost porážky, se musel sklonit před třetiligovým Benešovem a domácí pohár tak opouští již po druhém kole. Jediný úspěch Východočechů zaznamenal po změně stran Hlavatý.

SK Benešov - FK Pardubice 2:1 (2:0). Branky: 4. Azilinon, 38. Engelmann - 63. Hlavatý. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 2:0. Diváků: 150. PARDUBICE: Hrnčíř – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek (C) – Hlavatý, Mužík (46. Sokol), Černý, Miker (46. Solil) – Zifčák (73. Lee).
Pardubice ve druhém kole MOL Cupu zavítaly na hřiště týmu České fotbalové ligy (ČFL). Šlo tedy o souboj týmu z prvního místa tabulky druhé ligy s týmem ze spodních míst tabulky třetí ligy. Na hřišti však tento rozdíl moc vidět nebyl... Východočeši sice měli převahu, ale již v prvním poločase dvakrát inkasovali a to se těžko dohání. Ještě na konci první půle trefil Toml tyč benešovské branky, což jakoby signalizovalo, že tentokrát to nepůjde. Po přestávce pak trenéři poslali do hry Sokola se Solilem. Pardubice hrály víceméně na polovině soupeře, ale vstřelit se jim podařilo jen jeden gól, když se v 63. minutě ve skrumáži prosadil Michal Hlavatý a snížil na 1:2. „Do zápasu jsme vstoupili špatně, domácí už ve 4. minutě skórovali, i když gólu podle nás předcházely dva fauly. Pak se Benešovu povedla akce, ze které dal druhý gól,“ uvedl trenér Pardubic Novotný. Pardubice, kterým chybělo trio reprezentantů (Letáček, Kohút a Pfeifer), doplatily na neproměňování šancí. „Jinak jsme měli hru v moci, ale nebyli jsme schopni skórovat,“ dodal kouč. Prohra v Benešově každopádně znamená konec v poháru. „Musíme pokračovat dál v lize. Tam nám to naopak možná pomůže,“ přemýšlel Novotný. Středeční los třetího kola MOL Cupu se každopádně už Pardubic netýkal. Naopak, dále, než do 2. kola poháru se po dlouhých 24 letech dostal Benešov. Tomu následný los přiřkl do třetího kola prvoligové Slovácko. (saf)