Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Mráz otužilce neodradil, spíš přilákal

Do ledového Labe se v sobotu odvážilo na 122 otužilců. Foto: MILAN KŘIČEK
08.01. 2017 17:54

PARDUBICE – Přes 120 plavců, tedy více než loni, se v sobotu odpoledne ponořilo do velmi chladných vod řeky Labe při 46. ročníku tradiční Soutěže otužilců, která se plave jako VI. ročník Memoriálu MUDr. Jaroslava Danielky, zakladatele pardubického otužování.


Vystoupení pak jako vždy patřilo do seriálu Českého poháru v zimním plavání. Přestože se měly opět plavat již tradiční trasy 750, 250 a 100 metrů, odpadla z bezpečnostních důvodů nejdelší trasa. Břehy řeky totiž byly pokryty ledem a v blízkosti Wonkova mostu plavaly kry, které znemožnily plavcům tuto trať absolvovat. Start tak byl letos za lodí Arnošt směrem ke zdymadlu a tamtéž pak byl i cíl. V době slavnostního nástupu ukazoval teploměr třináct stupňů pod nulou a ani voda nebyla nijak zvlášť teplá – 0 stupňů Celsia…
Přibližně ve 13.15 provedl slavnostní nástup Jan Novák, přemožitel kanálu La Manche. Před stovkami diváků se však do Labe ponořili i další přemožitelé této prestižní plavby. V neposlední řadě například domácí Lenka Šťerbová. Ta navíc 26. prosince vyhrála v Praze na Vltavě 70. ročník Memoriálu Alfréda Nikodéma. V domácích barvách SCPA se sobotní akce v Pardubicích účastnily i další ikony pardubického plavání – mimo jiné sestry Novákovy. Potlesk přihlížejích diváků si však vysloužili všichni otužilci, kteří plavecké trasy v Labi v tomto sibiřském počasí absolvovali. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámky



MzhmNT