Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Mustangové nestačili na „výběr Evropy“ oblečený do dresu Studénky

03.03. 2019 18:15

PARDUBICE – Po loňském finále a boji o zlato do posledních chvil, letos vypadli pardubičtí slege hokejisté „už“ v semifinále (informovali jsme v minulém vydání Týdeníku). Rozhodně se však nemají za co stydět a nebýt nešťastného pravidla o doplňování týmů, opět by mohli směle pomýšlet na příčky nejvyšší.


Nadupaný a před semifinálovou sérií značně posílený tým Studénky však byl tentokrát nad síly pardubických Mustangů. „Je to degradace myšlenky české ligy. Pokud si můžete nakoupit evropský výběr, místo toho, abyste podpořil myšlenku, že se mají shánět mladí kluci, kterým se otočil život zadkem napřed, tak je to špatně. V podstatě můžu jen poděkovat svým hráčům za to, co předvedli proti výběru Evropy a nemáme se za co stydět,“ řekl rozhořčený trenér Mustangů Michal Tereska.

Pro Týdeník Pernštejn se pak vyjádřil i jeden z nejlepších hráčů pardubického týmu Pavel Kubeš: „Máme za sebou dva těsně prohrané zápasy, kde bylo jednoznačně znát v jak silné sestavě, který mančaft nastoupil. V prvním utkání jsme měli posilu v podobě Michala Gaiera, který ale bohužel neměl svůj den a tak přes mnoho šancí skóroval pouze jednou. V tomto zápase jsme byli lepším týmem a posílenou Studénku jsme přehrávali, ale jak se říká, nestálo při nás to štěstíčko a my o gól prohráli... V druhém utkání, již na havířovské půdě Studénky, to už bylo o něčem jiném. Již bez Gaiera jsme se opírali o naši standardní dlouholetou sestavu, ve které máme z deseti hráčů na ledě osm Čechů, ale proti našlapané Studénce, posílené o dalšího Rusa, jsme proti jejich „výběru Evropy“ neměli šanci. Jen pro zajímavost v jejich sestavě jsou tři Rusové, dva Poláci, dva Slováci, dva Rakušané a jeden Ital... Všichni jsou navíc lídry svých reprezentačních celků! Prostě výsměch české lize, která vznikala s myšlenkou dát sportovní šanci českým klukům s hendikepem. V tomto utkání jsme tedy jednoznačně tahali za kratší konec, a i když pak byl v náš neprospěch nakonec ve skóre jen jednogólový rozdíl, bylo to dáno hlavně tím, že nechali zahrát i těch pár Čechů, které v týmu mají. Nedá se nic dělat, výběr Evropy jsme neporazili, a tak se musíme soustředit na boj o třetí místo se Spartou (hraje se 9. a 16. března), kde proti sobě nastoupí vyznavači české myšlenky. A ještě malý dovětek: Finále prý Studénka odehraje bez Rusů, takže dopředu gratulujeme Zlínu k titulu a my si můžeme jen přát, že příští rok to nebude o tom, kdo si koho koupí, ale o tom, kdo si koho vychová a pomůže tak k obnově české reprezentace,“ nechal se slyšet Pavel Kubeš. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZjZiZ