Mustangové třikrát vedli o dva góly. Titul ale nemají…

04.02. 2018 19:57

BRNO - V sobotu se na zimním stadionu Za Lužánkami odehrálo Superfinále české nejvyšší sledge hokejové ligy.

SHK LAPP Zlín – SHK Mustangové AUTO IN 7:5 (1:1, 4:4, 2:0). Branky a nahrávky: 2. Hábl, 20. Šafránek (Julina, Hábl), 25. Julina, 29. Ligda (Palát), 30. Šafránek (Hábl), 42. Šafránek (Hábl), 45. Joppa (Ligda, Hábl) – 7. Kubeš (Hering), 16. Kubeš (Hering), 16. Hering, 24. Hering (Kubeš), 27. Hering (Michalec). Rozhodčí: Wesley – Vaněk, Blažek. PARDUBICE: Boček – Štěpják, Kvoch, Kubeš "C", R. Buhr – Motyčka, Kolek, Hýbner, Michalec, V. Buhr, Hering, Doležal "A", Kořínek, Chudomský, Ledvinka.
V utkání o titul mistra ČR se stejně jako loňský rok utkal SHK Lapp Zlín a SHK Mustangové AUTO IN Pardubice. Zlín šel do zápasu z prvního místa, a tak byl lehkým favoritem. Hned od prvního vhazování se hrálo ve velmi vysokém tempu. Pardubičtí hnáni skvělými fanoušky měli několik šancí hned na začátku, ale prosadit se jim nepodařilo. První gól tak vstřelil Zlín. Ještě před koncem první třetiny však Mustangové dokázali srovnat, když po Heringově asistenci skóroval Kubeš. Ve druhé třetině pak Mustangové zaskočili Zlín již po 18 vteřinách a o necelou minutu později navýšili skóre již na 1:3 pro Pardubice. Úřadující mistr sice snížil, ale byly to zase Pardubice, kdo Heringem zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Stejný scénář se pak opakoval i o chvíli později – Zlín snížil, ale Mustangové opět svůj náskok navýšili – 3:5! Přestože do konce druhé třetiny zbývaly v tu dobu jen tři minuty, zlínští sledgehokejisté dokázali skóre srovnat. A právě to jim asi pomohlo i ve třetí části, kterou začali podstatně aktivněji. Své jistě sehrál i jejich zjevně lepší fyzický fond. Čtyři minuty před koncem se Zlín ujal vedení a sen Mustangů o titulu se pomalu začal rozplývat. I přes některé dobré šance Pardubic ale již Mustangové gól nevstřelili a naopak dvě vteřiny před koncem inkasovali… „Smutní jsme byli jak my, tak naši fanoušci. Byl to pěkný zápas, třikrát jsme vedli o dvě branky, ale nedokázali jsme náskok udržet. Náladu nám pak alespoň lehce zvedlo vyhlašování „All Stars týmu“, do kterého se dostali hned tři naši hráči,“ uvedl pro náš Týdeník útočník Mustangů Pavel Kubeš, který se kromě účasti v elitní formaci stal i vítězem kanadského bodování celé soutěže s jedenapadesáti body (27 + 24). Titul nejlepšího střelce E.P.C. Management České sledge hokejové ligy pak získal jeho spoluhráč Bernhard Hering s 30 góly. (saf)