Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Na „Gladiátora“ se chystá i primátor!

20.08. 2017 17:05

PARDUBICE – V minulém týdnu byl ve Sportovním parku představen poměrně unikátní sportovní projekt - extrémní překážkový závod TAXIS GLADIATOR RACE. Jak už název napovídá, fanoušci adrenalinu dostávají možnost zažít Velkou pardubickou na vlastní kůži. Trať extrémního závodu bude totiž přesně kopírovat trať legendární Velké pardubické se všemi překážkami včetně Taxisova příkopu. A když extrémní závod, tak i v extrémních podmínkách. Poběží se totiž v prosinci!


Taxis Gladiator Race se na pardubickém závodišti uskuteční od 1. do 2. prosince letošního roku. Kromě hlavního závodu na 6900 metrů, zahrnuje akce i noční závod a běh pro děti. „Legendární překážka Taxis a světoznámý dostih Velká pardubická jsou kulisy, do kterých chceme zasadit novou legendu Taxis Gladiator Race. Rozhodně to nebude tuctový závod, už jen proto, že tu není jediný metr zpevněného povrchu, překonává se oranice, jsou tu těžké překážky z kurzu dostihu a navíc jedinečné „gladiatorské“ překážky. Tuhle kombinaci prostě jinde nenajdete,“ popsal připravovaný závod jeho ředitel Pavel Cibulka. A že to bude závod populární, dokládá i velké množství registrací. Spuštěny totiž byly před necelými třemi týdny dny a za tu dobu se už přihlásilo více než 150 závodníků!

Unikátní systém startu z boxů po dvanáctičlenných skupinách dodá náboj hned od startu. Navíc na běžce čekají opravdu těžké překážky, například Taxis, Irská lavice, Havlův skok, Vodní příkop a další. Organizátoři garantují nula metrů zpevněného povrchu, zato mnoho metrů oranice. Chybět nebude ani šplh či nošení břemene.

Účast navíc plánuje i běžecká špička v čele s mistry České republiky v těchto závodech Tomášem Tvrdíkem a Zuzanou Kocumovou, která startovala na ZOH v Naganu v běhu na lyžích.

Závody Gladiator Race se po celé České republice konají už od roku 2014, teprve letos je ale rozšíří zcela unikátní díl celého seriálu. Gladitor Race už prošel v tomto roce například pevnostním městem Josefov, tankodromem v Milovicích nebo motokrosovou tratí v Holicích. A teď míří do Pardubic. „Velká pardubická je prostě fenomén, rodinné stříbro města i celého regionu. Myšlenka zažít tento legendární dostih na vlastní kůži mě prostě nadchnula a jako sportovec, ale i jako primátor města si nemůžu přát víc, než aby se závod v Pardubicích uchytil a naše dostihové závodiště se trvale zapsalo do kalendáře extrémních závodů Gladiator Race,“ říká primátor města Pardubice Martin Charvát. Sám pak dokonce připustil možnost, že by se závodu osobně účastnil. „Když budu zdráv, tak bych do toho šel. Zatím netrénuji, ale určitě se připravím. Přinejhorším doběhnu jako poslední...,“ řekl pro Pernštejn první muž města. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMTk5ZTIx