Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Na přáteláky zapomeňte, v pátek startuje extraliga!

03.09. 2017 20:29

PARDUBICE – Dvěma prohrami o gól zakončili v minulém týdnu pardubičtí hokejisté sérii dvanácti předsezonních přátelských utkání. Sedmkrát v nich dokázali zvítězit, v pěti případech pak odešli poraženi. Možná trochu alarmující se může jevit před pátečním startem extraligy, že Dynamo poslední tři přáteláky prohrálo...


Úterý 29. 8. - HC Slavia Praha – HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 30:38 Kopta (Nedvídek), 42:34 Šafránek (Novák), 52:23 Jankovský (Kasík, Holý) – 4:54 Quenneville (J. Sýkora, Trončinský), 47:08 Poulíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. PARDUBICE: Polívka – Holland, Trončinský, Grebeňuk, Wishart, Ščotka, Čáslava, Havlík – P. Sýkora, Dušek, Rolinek – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Quenneville – Kaut, Poulíček, Perret – Beran.

Čtvrtek 31. 8. - LHK Jestřábi Prostějov – HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 32:53 Voženílek (M. Zabloudil), 56:52 Luňák (Rudovský, Divíšek) – 14:35 Treille (Poulíček, Čáslava). Vyloučení: 3:7, navíc Čáslava (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 753. PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Holland, Trončinský, Ščotka, Čáslava, Havlík – Vondráček, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – Quenneville, Poulíček, Beran – Kaut.

Obrozený kádr Dynama vstoupí v pátek do extraligy doma utkáním s pražskou Spartou. Teprve tento a pochopitelně i další mistrovské zápasy ukáží, jak na tom „nové“ Dynamo opravdu je. Loňský první extraligový zápas v Třinci sehrálo ze současného kádru pouze pět hokejistů – obránci Ščotka a Havlík a útočníci Tomášek, Petr Sýkora a Rolinek. Jen jako třináctý útočník byl připraven Martin Kaut. Z toho vyplývá, že zemětřesení v kádru je opravdu značné. Oproti začátku loňského ročníku se pochopitelně změnili také trenéři, management a vlastně i majitel. Do letní přípravy vstoupilo Dynamo s desítkami hokejistů, kteří poté postupně vypadávali, až se vykrystalizoval současný kádr. I když i ten, podle slov generálního manažera Dušana Salfického, dozná v dohledné době ještě nějakých změn. V minulém týdnu Dynamo podepsalo ještě s Antonínem Duškem, Vladislavem Bojkem a janem Starým. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZmRhMGQy