Na rozloučení se starým rokem stovka Hradci!

30.12. 2019 13:02

PARDUBICE - Poslední letošní utkání v NBL sehráli v neděli pardubičtí basketbalisté. Na rozdíl od hokejistů však nedali svým protihráčům v derby s Hradcem žádnou šanci a s chutí si zastříleli! Přelom roku tak Beksa stráví na čtvrtém místě tabulky nejvyšší basketbalové soutěže, když v dosud odehraných šestnácti zápasech desetkrát vyhrála.

16. kolo: BK JIP Pardubice - Kingspan Královští sokoli 106:71 (30:27, 30:16, 21:16, 25:12). Body Pardubic: Pavlovič 27 (+8 d. +5 as.), Švrdlík 21, Škranc 21, Půlpán 16 (+10 as.), Kohout 8 (+8 d.), Slanina 6, Svoboda 3, Nečas 2 (+6 as.), Svojanovský 2. Nejvíc bodů Hradce: Lošonský 22. PARDUBICE: Pavlovič, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Kohout, Potoček, Svojanovský, Svoboda, (Výcha). 57 bodů za čtvrtinu? Ano, stalo se. V první části hry se oba dva týmy předháněly nejen v nápaditých útočných akcích, ale i v obranných nedostatcích, čehož důsledkem bylo oboustranně vysoké skóre a celkem bezmála 60 bodů! Jenže zatímco pardubičtí basketbalisté záhy výrazně přidali v obraně a ve zbývajících 30 minutách už povolili Hradci nastřádat pouhopouhých 44 bodů, hosté si nedokázali poradit s ofenzivní smrští Beksy po celý zápas. „V první čtvrtině jsme nenašli zejména v obraně náš obvyklý rytmus, ale od druhé čtvrtiny jsme začali lépe bránit, v útoku nám i nadále dobře putoval míč a vytvářeli jsme si dobré střelecké pozice, které jsme proměňovali,“ zhodnotil úspěšně zvládnutý duel spokojený vítězný kouč Ken Scalabroni. Příště: Ústí nad Labem – Pardubice (neděle 5. ledna v 18 hodin). (bkpardubice, saf)