Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Na Tygry drezúra ještě platila, na Škodovku již nikoliv

13.10. 2019 19:43

PARDUBICE/PLZEŇ – Velkou výzvu měli před sebou v posledních zápasech pardubičtí hokejisté. Nejprve v pátek v Enteria Aréně přivítali liberecké Tygry, aby včera bojovali na horkém ledě v Plzni. V pátek po poměrně solidním výkonu nakonec Tygry udrezúrovali a vybojovali cenné vítězství. Včera se Dynamo sice srdnatě drželo, leč nakonec padlo...


9. kolo: Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1). Branky a nahrávky: 06:26 J. Kloz (Kusý, Poulíček), 38:20 Tybor (R. Kousal, Hovorka) 39:34 (R. Kousal, Kolář) – 12:14 Birner (L. Hudáček, T. Hanousek), 49:59 Birner (Bulíř). Rozhodčí: Horák, Hradil – Kis, Lučan.  Vyloučení: 5:6.  Využití:  2:0. Diváků: 7253. Střely na branku:  31:33.  Hity: 6:4. Vhazování: 25:35. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal, Piché – Mandát, R. Kousal, Tybor – Látal, Blümel, Hovorka – Kusý, J. Kloz, Poulíček – Machala, Pochobradský, Matýs.  Místy až famózní výkon brankáře Kacetla a Tyborovy dva slepené góly v rozmezí minuty a čtrnácti vteřin položily základ k cennému vítězství Dynama. „Dali jsme tři góly v přesilovkách, to je náš velký nadstandard. Snažili jsme se na tom pracovat a měli jsme štěstí, povedlo se to. Můžeme říct, že jsme tomu šli naproti, udělali jsme sice spoustu chyb, ale nahradili jsme to bojovností a získali jsme tři body s takovým týmem, jako je Liberec! Mohu pogratulovat týmu, že se o to popral do poslední minuty. Ideálu se to však ještě neblíží, nějaká obětavost tam je, ale já jsem typ, který by potřeboval víc pádů do střel a podobných věcí. Na můj vkus je to ještě hodně málo, anebo padáme špatně, takže na tom budeme pracovat.“ Nechal se po utkání slyšet trenér Pardubic Radek Bělohlav.
10. kolo: Škoda Plzeň – Dynamo Pardubice 5:3 (2:2, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 04:46 Heřman (Moravčík), 12:51 Gulaš (Rob, Mertl), 38:07 Gulaš (Moravčík), 52:28 Eberle, 56:39 Gulaš (Moravčík, Frodl) – 14:18 Hovorka (Látal, Blümel), 14:44 Mandát (Hovorka, R. Kousal), 38:26 Tybor (Piché, J. Kolář). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: . Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 5488. Střely na branku: 23:19. Hity: 14:8. Vhazování: 34:32. PARDUBICE: Štěpánek – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal, Piché – Mandát, R. Kousal, Tybor – Látal, Blümel, Hovorka – Kusý, J. Kloz, Poulíček – Machač, Pochobradský, Matýs.
Možná trochu překvapivě si včera stoupl do branky Štěpánek, přestože měl Kacetl za sebou vynikající páteční vystoupení navíc s vítězným koncem. Kouč Bělohlav se ale hned po nástupu do své funkce netajil tím, že „na tohle si nehraje“: „Pro mě tolik neplatí, že se vítězná sestava nemění. Vzhledem k dalším okolnostem se může stávat, že sestava bude jiná,“ nechal se slyšet minulý týden. Možná přesto anebo právě proto Štěpánkova včerejší procentuální úspěšnost (78,2 %) nijak valná nebyla...
Plzeň potvrdila roli favorita, i když se na tři body pořádně nadřela. Pardubice sice ani jednou nevedly, ale vždy dokázaly stáhnout ztrátu. Až ve třetí části se jim to nepovedlo. Eberle rozsekl duel překvapivou střelou po buly a na 5:3 pečetil vítězství nejlepší hráč zápasu Milan Gulaš. Ten dokonal hattrick a navíc překonal rekord Viktora Ujčíka v počtu zápasů v řadě alespoň s jedním gólem, plzeňský kapitán jich má na kontě už deset! Přitom Dynamo jasně vědělo, na koho si dát pozor. Před zápasem bylo na klubových stránkách „upozornění“, že největší pozor si musí Pardubice dát na útočníka Milana Gulaše, který ohromuje fantastickými čísly... (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNWFkYTFh