Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Nač čekat, řekl si Sýkora a odpálil lavinu plyšáků

10.12. 2017 20:35

PARDUBICE – Bez dvanácti vteřin pět minut trvalo čekání na déšť plyšáků, který se snesl z tribun po úvodní brance domácích v pátečním duelu s chomutovskými Piráty. Plyšovou smršť odstartoval snajpr Petr Sýkora, který si tak na „pažbu“ své hole mohl vyznačit již 368. zářez… Přestože Růžičkovi Piráti sice stihli ještě vyrovnat, poměrně jasnému vítězství Pardubic nezabránili. V neděli se pak Dynamo představilo v Mladé Boleslavi a k dalším třem bodům mu chybělo šest vteřin...


29. kolo: HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1). Branky a nahrávky: 4:48 P. Sýkora (Rolinek, Čáslava), 14:15 Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 16:18 Trončinský (P. Sýkora), 41:16 Treille (Perret), 49:21 Treille (Poulíček) – 9:36 Poletín (Flemming, Dietz), 50:48 Skokan (Valach). Rozhodčí: Kika (ČR), Fatějev (Rus.) – Barvíř, Kis (oba ČR). Vyloučení: 5:6, navíc Tomica (Piráti Chomutov) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. Divá: 7037. Střely na branku: 31:20. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Poulíček, Treille – M. Kaut, Dušek, Beran – J. Sýkora, Bojko, Vondráček. Čtvrtou porážku s Chomutovem v řadě si Dynamo nechtělo připustit, a tak už v páté minutě měnilo skóre. Petr Sýkora si pohrál s gólmanem Lacem a a zavěsil svůj již devátý letošní gól. Po této brance navíc led zasypaly stovky plyšových hraček, které následně po rozstřídění poputují k dětem v různých sociálních zařízeních. K jednomu gólu přidal Sýkora ještě dvě asistence a právem byl vyhlášen nejlepším hráčem. Pozadu ovšem nezůstal ani Sacha Treille. Obrovitý, vousatý Francouz totiž dvěma góly v poslední třetině vítězství Dynama pojistil. „Na zápas jsme se velice pečlivě připravili, věděli jsme, že je pro nás velmi důležitý. Hráči výborně dodržovali taktiku a velmi nám pomohli fanoušci, ti nám dodali sílu,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Pavel Marek.

30. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 3:2 p. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 30:34 Urban (Kurka, Němec), 59:54,5 Kotvan (Pacovský, Žejdl), 63:47 Lenc (Němeček, Němec) – 39:07 Marosz (Rolinek, Trončinský), 45:51 P. Sýkora (Rolinek, Marosz). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváků: 3094. Střely na branku: 47:36. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Poulíček, Treille – Kaut, Dušek, Beran – J. Sýkora, Bojko, Vondráček.
Ani padesát střel na Kacetla nedokázali domácí přetavit ve tříbodové vítězství. Naopak moc nechybělo k tomu, aby si všechny body odvezly Pardubice... (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMzMzN