Nadějné dvě třetiny nakonec stačily jen na bod

17.11. 2019 20:00

VÍTKOVICE – Po nepovedeném páteční utkání doma s Olomoucí zajíždělo Dynamo včera na led Vítkovic a v prvních dvou třetinách si nevedlo vůbec špatně. Po dvougólovém vedení však přišla rychlá sprcha, během pěti minut domácí vyrovnali a při penaltách poté definitivně otočili výsledek na svoji stranu... Nutno podotknout, že lví podíl alespoň na tom jednom bodu měl brankář Kacetl.

19. kolo: HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 3:2 sn. (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0). Branky: Branky a nahrávky: 42:58 Roberts Bukarts (O. Roman, Schleiss), 48:09 Š. Stránský (P. Zdráhal), rozh. náj. Roberts Bukarts - 13:44 M. Beran (J. Zdráhal, D.Kindl), 35:20 Látal. Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hlavatý, Špringl. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváků: 4825. Střely na branku: 42:35 (7:11,17:14, 16:5, 2:5). Vhazování: 29:30. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal – Mandát, R. Kousal, Tybor – Látal, T. Knotek, Hovorka – D. Kindl, Blümel, Harju – M. Beran, Pochobradský, Matýs.
Jasnou jedničkou Dynama byl opět gólman Kacetl, který kryl 40 střel domácích, při následujících penaltách pak ze šesti nájezdů chytil tři a po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem hostí.
Další utkání 19. kola: Mountfield HK – Třinec 1:4, Kometa – Karlovy Vary 2:7, Litvínov – Sparta 3:4 p., Zlín – Liberec 3:4, Mladá Boleslav – Plzeň 4:3 p., Olomouc – Kladno 1:3. (saf)