Napínavá série pokračuje. Vrací se do Letohradu

14.04. 2019 20:40

PARDUBICE – Vyrovnaná čtvrtfinálová série (1:1) se o víkendu přestěhovala do Pardubic. Poté, co polabinští hokejbalisté „urvali“ cenné vítězství v Letohradě, chtěli další přidat i v domácím prostředí. A hned v sobotu se jim to podařilo! Po vyrovnaném boji nakonec strhli vítězství na svoji stranu až po penaltách, když tu jedinou proměnil Březina a připsal si tak vítězný gól. Včera sehráli Autoskláři obdobný zápas, jen s opačnou koncovkou – tentokrát byli v prodloužení šťastnější hosté. Čtvrtfinále je tedy i nadále vyrovnané a v pátek se vrací do Letohradu.

3. zápas čtvrtfinále: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 3:2 sn (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 2. Kohoutek (Förstl, Emmer), 17. Bílý (Moravec, Kubeš), rozhodující nájezd Březina – 25. Lajčiak (Hejtmánek, Lux), 29. Havlík (Lajčiak). Diváků: 120. Stav série: 2:1. PARDUBICE: Stárek (Foršt) – Krejčí (A), Vlasák, Filip (C), Novotný, Mokříž, Bucek – Kubeš, Bílý, Moravec, Březina, Zajíček (A), Česák, Emmer, Förstl, Kohoutek, Staněk, Turyna. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, byli jsme herně lepší, ale smůla byla, že jsme z tlaku vytěžili pouze jediný gól. Ve druhé třetině se to pak otočilo, hosté byli lepší a my jsme nestíhali. V prodloužení jsme se tlačili do zakončení, protože jsme nechtěli jezdit nájezdy. Nakonec k nim došlo, ale naštěstí jsme to zvládli,“ řekl k utkání pardubický trenér Jiří Mašík.
4. zápas čtvrtfinále: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 3:4 (1:0, 0:2, 2:1 – 0:1). Branky a nahrávky: 1. Česák (Březina), 36. Bílý (Březina), 40. Krejčí (Filip, Kubeš) – 19. Lux (Lajčiak), 22. Faltus (Král), 42. Vychytil, 53. Faltus. Stav série: 2:2. PARDUBICE: Stárek (Humlíček) – Krejčí (A), Vlasák, Filip (C), Novotný, Mokříž, Bucek, Turyna – Kubeš, Bílý, Moravec, Březina, Zajíček (A), Česák, Emmer, Förstl, Kohoutek, Staněk, Ingršt.
„Posíleni sobotním vítězstvím jsme začali velmi aktivně, byli jsme první na míčku a měli jsme více ze hry. Ve druhé třetině jsme pak ale tak nějak zlaxněli, navíc jsme chtěli dávat góly, a tak jsme to až moc otevřeli. Nakonec rozhodly individuální chyby, ta přišla i v prodloužení, a zápas jsme prohráli,“ řekl našemu Týdeníku trenér Mašík. (saf)

Svítkov si pojistil play-off, Jestřábi poslední místo
PARDUBICE – Ke svému závěru se chýlí i druhá nejvyšší hokejbalová liga. Karty pro oba naše regionální zástupce jsou víceméně rozdány. Svítkov si zahraje play-off, Přelouč nikoliv. Ovšem letos se nepadá, a tak Jestřábi mohou být v relativním klidu...
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – SK Jihlava 5:1 (1:1, 1:0, 3:0). Branky Pardubic: Dudík 2, L. Novotný ml., Černický, Doležal.
TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – HC Jestřábi Přelouč 1:0. (saf)