„Nechtění“ se pomstili: Zohorna a Mallet otočili zápas!

01.10. 2017 20:47

PARDUBICE – V pátek měli Kometu na lopatě, nakonec to ale byli pardubičtí hokejisté, kdo na ní sám skončil… Přitom začátek s gólovým vyjádřením tlaku Dynama byl až snový. Chleba pak ale jakoby se zlomil v momentě, kdy Kacetl možná trochu zbytečně pustil za svá záda první gól. Definitivní dílo zkázy pak dokonali „v Pardubicích nechtění“. Vyrovnával Hynek Zohorna a vítěznou trefu si dvě a půl minuty před koncem připsal Mallet. Oba dva byli loni z Pardubic, jako „postradatelní“, vyhozeni. Včera v Liberci pak Dynamo udrželo krok s Tygry pouze v první třetině. Čtyři góly do Růžičkovy branky ve druhé třetině pak o osudu utkání rozhodly.

8. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 4:5 (1:0, 2:2, 1:3). Branky a nahrávky: 19:11 Vondráček (Tomášek), 25:10 Treille (Tomášek), 29:59 Quenneville (P. Sýkora, Rolinek), 41:26 J. Sýkora (Rolinek) – 31:47 Haščák (T. Svoboda, O. Němec), 36:48 Svoboda (Zaťovič, Erat), 45:23 Zaťovič (Erat), 54:32 Zohorna, 57:19 Mallet (Nahodil, Malec). Rozhodčí: Sýkora, Šír – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:5, navíc Kacetl 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7755. Střely na branku: 29:31. PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Hunkes, Trončinský, Mojžíš, Čáslava, Ščotka – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Quenneville, Dušek, M. Kaut.

9. kolo: Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 4:1, 0:0). Branky a nahrávky: 22:01 Jánošík (Ševc, Jelínek), 30:45 Jelínek (Kolmann, Plutnar), 36:37 Jašek (Bakoš, Bulíř), 37:45 Jelínek (Bulíř) – 39:15 Treille (Hunkes, P. Sýkora). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 5679. Střely na branku: 31:31. PARDUBICE: Růžička – Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, M. Kaut, Perret – Quenneville, Dušek, Poulíček. (saf)