Nehráli špatně, přesto Autoskláři v Letohradu padli

25.11. 2018 17:27

LETOHRAD – V patnáctém kole hokejbalové extraligy zajížděli pardubičtí Autoskláři do Letohradu. Přestože jejich výkon nebyl špatný, neodvezli si ani bod, když domácí pečetili výhru střelou do prázdné branky. V tabulce patří týmu z Polabin šestá příčka. Svoje poslední utkání před zimní přestávkou sehrají Pardubice v sobotu dopoledne v Hradci králové.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 9. Krejsa, 21. Halbrtštát (Faltus), 36. Macháček (Věchet), 44. Cvejc – 26. Moravec. PARDUBICE: Humlíček (Bitnar – Filip, A. Bucek, Novotný, Turyna, Vlasák, Deml – Česák, Förstl, J. Bucek, Š. Moravec, Zajíček, Emmer, L. Moravec, Staněk, Urbanec, Langr, Krejčí, Kubeš.
„Věděli jsme, že nás čeká náročné utkání plné osobních soubojů a bitvy o každý metr. A to se v podstatě potvrdilo. Letohrad hrál velice bojovně a to mu nakonec i dopomohlo k výhře. My jsme ale rovněž nehráli špatně a o to víc nás může prohra mrzet. Své určitě sehrál i tamní povrch, nám asfalt nijak zvlášť nevyhovuje, respektive na něj nejsme zvyklí, ale v žádném případě se na to nechceme vymlouvat. Utkání jsme si prohráli tím, že jsme neproměňovali šance, no a když nedáme góly, tak nemůžeme vyhrát. Prohrávali jsme o dvě branky, pak jsme sice snížili, ale definitivně nás asi zlomil třetí gól domácích v poslední třetině. Ten poslední jsme pak dostali při power-play do prázdné branky. Znovu ale opakuji, že jsme podali solidní výkon, za který se nemusíme stydět,“ řekl našemu Týdeníku trenér Pardubic Jiří Mašík. (saf)