Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Nejen Hockeytown, ale i Florbaltown. Sokol vévodí návštěvnosti!

29.01. 2017 18:11

PARDUBICE – I když florbalisté Sokola prozatím okupují spíše suterén Tipsport Superligy, jejich diváci za nimi věrně stojí! Což dokazuje průměrná domácí návštěva, která je nejvyšší v celé soutěži! Po hokeji a basketu je tak florbal dalším pardubickým sportem, v němž diváci patří k nejpočetnějším v celé republice!


Hned první domácí utkání Sokola v této sezoně přineslo náramný zážitek. Na zápas proti Tatranu Střešovice se do pardubické Tipsport Areny přišlo podívat 2112 diváků, což v tu dobu znamenalo překonání dosavadního rekordu v počtu diváků na utkání základní části. A i když si tento rekord vzalo Brno v dalším průběhu ročníku zpět, Sokol se stále vyhřívá na čele průměrné domácí návštěvnosti. „Přestože A tým nehraje v Superlize o ty nejvyšší příčky, je skvělé, že se nám daří Dašickou pravidelně plnit téměř až k plné kapacitě pro florbalová utkání. Proto jsme také během sezony otevřeli i druhou tribunu, abychom divákům zajistili větší komfort při sledování utkání. Posílena byla navíc i fanzóna s občerstvením před halou a svůj podíl mají samozřejmě i samotní hráči, kteří podávají na domácí palubovce dobré výkony,“ uvedl předseda klubu Vít Drašar. Další důkaz o parádní atmosféře na domácích zápasech přinesl nedávný televizní duel proti Liberci, který byl v tomto ročníku již druhým utkáním na Dašické, které živě přenášely kamery České televize. „Jsme rádi, že vedení Českého florbalu i Česká televize opakovaně hodnotí naše domácí televizní utkání jako velmi kvalitně uspořádané a dávají nám velkou důvěru při nasazování televizních přenosů,“ říká Drašar.

Při domácích utkáních Sokola je možné v ochozech potkat i nejednu významnou osobnost našeho regionu. Na jednom z posledních utkání byli přítomni například náměstci pardubického primátora – pánové Jakub Rychtecký a Jiří Rozinek. „Zápas byl dramatický a pro mě jako diváka velmi atraktivní. Škoda, že se nepodařilo udržet vedení o tři góly z druhé třetiny, na druhou stranu jsme si ale mohli užít nájezdy. V hale panovala výborná atmosféra a musím ocenit rovněž velmi dobře zvládnutou organizaci zápasu ze strany pardubického klubu. Věřím, že tým upracované vítězství nakopne a pokusí se ještě přiblížit play-off,“ věří Jakub Rychtecký.

Do konce základní části bude Sokol bojovat nejen o body, ale i o udržení první příčky v návštěvnosti. „Stejně jako naši fanoušci věřím, že se ještě o postup do play off popereme. Právě skvělé divácké návštěvy by nám v závěru sezony mohly výrazně pomoci,“ dodává Vít Drašar. (red)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYTIxZD