Nejen Špotáková a Maslák. Cenné kovy brali na MČR i atleti Hvězdy!

18.06. 2017 19:21

TŘINEC – Minulý víkend se na Městském stadionu v Třinci konalo mistrovství České republiky v atletice dospělých. Oddíl Hvězdy Pardubice zde měl velmi početné zastoupení svých sportovců a jejich snaha a umění vynesla Hvězdě celkem pět cenných kovů a další finálová umístění.

Na nejvyšší stupínek vystoupal a zlatou medaili vybojoval trojskokan Jiří Vondráček, když v závěrečném pokusu posunul své letošní maximum na skvělých 15,75 m. Je to tak pro něj již druhý titul mistra republiky. Do Pardubic však ze severu Moravy zamířily i tři stříbrné medaile. Druhou příčku vybojovala běžkyně Lucie Maršánová, „svoji“ pětikilometrovou trať zvládla za 16:52,23 min a vylepšila si tak umístění z loňského šampionátu o jednu příčku. Pro stříbro si doběhl i Jan Janů na trati 3000 metrů překážek, když mu prvenství uniklo až na předposlední překážce, kde zakopl a ztratil tak drahocenné vteřiny na svého soupeře. I tak doběhl do cíle ve velmi kvalitním čase 9:0039 min. O další stříbrnou medaili se zasloužil oštěpař Jaroslav Jílek výkonem 78,98 m.

Velmi pěkný výkon však předvedla na republikovém šampionátu dospělých, věkem ještě juniorka, Lada Vondrová. Představila se v její nejsilnější disciplíně - běhu na 400 m překážek a formu načasovala opravdu velmi dobře. Nejen, že si vylepšila osobní maximum na 59,45 s a obsadila tak ve velmi silné konkurenci skvělou třetí příčku, ale tento čas jí zajistil i start na mistrovství Evropy juniorů! Pomyslné „bramborové“ medaile posbírala Hvězda Pardubice hned čtyři. Těsně pod pódiem skončila koulařka Jana Kárníková, která po zdravotních problémech předvedla výkon 14,26 m a obsadila tak čtvrtou příčku. Další čtvrtá umístění přidali běžci. Lucie Vikartovská v běhu na 3000 metrů překážek, Jiří Šacl v běhu na 5000 metrů a Jiří Němeček na trati dlouhé 1500 metrů. Mistrovství republiky však víceméně ovládli reprezentanti a známá jména. Dvoustovku vyhrál Maslák, skok do výšky Bába, skok o tyči Kudlička, hod oštěpem Vadlejch... Mezi ženami kralovala v oštěpu Špotáková, na čtyřstovce Rosolová, ve skoku dalekém Klučinová... (saf)