Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Nejúspěšnější sportovec loňska, Václav Milík, se porve o zlatou přilbu

22.01. 2017 19:22

PARDUBICE – Na nedávném vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2016 si jednu z prestižních cen odnesl i sympatický pardubický plochodrážník Václav Milík. Jelikož nemohl být ze zdravotních důvodů ceremoniálu v Hronovické osobně přítomen, poskytl našemu Týdeníku rozhovor až následně. Skvělá zpráva pro všechny příznivce plochodrážního sportu je, že domácí jezdec a nový kapitán AMK Zlatá přilba Pardubice a účastník polské a švédské ligy již přislíbil svoji účast na závodech o zlatou přilbu!


Jak se díváte na svůj triumf v anketě Nejúspěšnější sportovec loňského roku?
Moc si tohoto ocenění vážím a mrzí mě, že jsem nebyl osobně přítomen. Bohužel mě skolila angína. Myslím, že jsem umístěním v anketě dosáhl skvělého úspěchu, kterého si vážím. Navíc jsem ho nečekal.

Jako zřejmě nejlepší současný český plochodrážník a jeden z nejlepších na světě vůbec, jste již ve svém poměrně mladém věku dosáhl hodně. Jaké máte další sportovní cíle?
Přiznám na rovinu, že bych chtěl být mistrem světa. A pak taky nastálo zakotvit v prestižním seriálu Grand Prix.

Hodně se ve Vaší souvislosti spekuluje se Zlatou přilbou. Fanoušci ve Vás vidí toho, kdo by tuto trofej po mnoha letech mohl vrátit domů. Jak to vypadá s letošním závodem?
Loni jsem nejel, což mě strašně mrzelo, a tak jsem moc rád, že to letos konečně vyjde! Přehodili nám termíny, a tak jsem na Zlatou přilbu volný. Pokud nebudu mít nějaké zranění, tak stoprocentně pojedu!

A porvete se o přilbu?
To slibuji! A jasně, že bych chtěl vyhrát... Mým cílem je každopádně účast ve velkém finále. A pak se uvidí.

Vnímáte i jiné pardubické sporty? Například basket nebo hokej? Vaši nedávní kolegové, bratři Drymlové, jsou například viděni na každém domácím utkání hokejistů Dynama.
Já jsem přes motory. Co má plyn, motor a burácí to, to je moje! Takže se přiznám, že jiné sporty ani moc nesleduji.

Nedávno jste měl zdravotní problémy, kvůli kterým jste se nemohl dostavit na vyhlášení nejúspěšnějších sportovců. Už jste v pohodě?
Už jsem zase v naprostém pořádku. Už zase každý týden od pondělí do čtvrtka trénuji v Polsku. Teď jsem docela uvítal i mrazivé počasí. Když totiž zamrzne voda, nasadím na kola šrouby a jezdím po ledě. V minulých dnech jsme například jezdili na Mělicích. Tenhle trénink je rozhodně lepší než posilovna...

Kdy Vás fanoušci budou moci letos poprvé vidět na vašem domovském oválu ve Svítkově?
Na prvních trénincích. To ale závisí na tom, jaké bude počasí. Jinými slovy, až začne být hezky, budeme trénovat ve Svítkově. Takže to vidím tak na začátek dubna.    JAN ŠAFÁŘ 

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZGFjM