Neúspěšný týden Beksy. Po Opavě padla i v derby s Hradcem

22.11. 2020 19:51

PARDUBICE – Hned dva zápasy sehráli v uplynulém týdnu pardubičtí basketbalisté. Ani z jednoho však nevyšli jako vítězové. Nejprve v pondělí prohráli v Opavě, aby pak o dva dny později nestačili na Hradec Králové a zapsali si tak historickou první prohru v derby v nejvyšší soutěži.

9. kolo: BK Opava - BK JIP Pardubice 85:69 (25:19, 24:20, 22:20, 14:10). Body Pardubic: Slanina 17, Švrdlík 16, Vyoral 16, Dunans 8 (+12 d. +6 as.), Potoček 5, Škranc 5, Heřman 2. Nejvíc bodů Opavy: Švandrlík 19. PARDUBICE: Dunans, Tkadlec, Vyoral, Slanina, Švrdlík, Škranc, Potoček, Heřman, (Čejka, Výcha). Utkání na palubovce druhého týmu tabulky odehrály Pardubice ve velmi úzké rotaci – kvůli zdravotním problémům chyběli Merešš, Svoboda, Svojanovský a Kalný. Téměř celou dobu Beksa prohrávala (vedla pouze ve 2. minutě 3:4), zejména proto, že nedokázala eliminovat největší zbraň domácích: tříbodovou střelbu. Již v první čtvrtině totiž opavští basketbalisté nasázeli 6 trojek a celkem jich proměnili 12, oproti čtyřem pardubickým. Výrazným limitem hry hostů byly rovněž míčové ztráty. „Opava předvedla dobrý výkon, naproti tomu my jsme nehráli dost dobře. Hráli jsme moc s míčem, ne tak týmově. Bojovali jsme, ale domácí byli lepší,“ uvedl trenér Pardubic Ken Scalabroni.
10. kolo: Královští sokoli - BK JIP Pardubice 75:73 (14:19, 30:17, 15:12, 16:25). Body Pardubic: Vyoral 23, Švrdlík 15, Dunans 14 (+6 as.), Slanina 11, Škranc 5, Potoček 5. Nejvíc bodů Hradce: Peterka 17. PARDUBICE: Dunans, Vyoral, Slanina, Švrdlík, Škranc, Potoček, Heřman, (Tkadlec, Čejka, Výcha). Beksa, hrající opět bez zdravotně indisponovaného kvarteta Svoboda, Merešš, Svojanovský a Kalný, odehrála zápas pouze v sedmičlenné rotaci. Navrch měla jen v první čtvrtině (nejvíce o 7 bodů) a pak v poslední části hry, kdy povedenou šňůrou 2:17 otočila nepříznivý stav 62:48 na 64:65. V závěrečné pětiminutovce však Královské sokoly udrželi ve vedení Sedmák s Peterkou, kteří se podělili o všech posledních 11 bodů svého týmu. Pardubice v tu dobu naopak kontrovaly pouze osmi body. Nebylo to sice od Beksy povedené derby, leč přesto mohlo být vítězné. V samém závěru, za stavu 75:73, měly Pardubice k dispozici poslední střelu, ale Dunansův tříbodový pokus skóre bohužel neotočil... Příště: Pardubice – Ostrava (ČT 3. 12. v 17.30), Pardubice – USK (SO 5. 12. v 17.30). (bkpardubice, saf)