Nováček měl slabší den, s Baníkem neuspěl

20.09. 2020 20:18

OSTRAVA - Pardubický nováček nejvyšší fotbalové soutěže se představil ve Vítkovicích, kde změřil síly s ostravským Baníkem a tentokrát měl k zisku bodu hodně daleko. Branku soupeře ohrozil prakticky jen dvakrát za celý zápas. Po druhé žluté kartě zápas nedohrál pardubický Prosek.

Třígólová prohra

Baník Ostrava - FK Pardubice 3:0 (1:0). Branky: 39. Zajíc, 61. De Azevedo, 90. Tijani. ŽK: 0:3 (Černý, Prosek Jeřábek). ČK: 0:1 (81. Prosek po druhé žluté). Rozhodčí: Proske - Blažej, Vlček. Diváků: 5152 (omezený počet). OSTRAVA: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Svozil, Fleišman - Jánoš (78. Kaloč), Tetour – De Azevedo (85. Tijani), Kuzmanovič (78. Potočný), Holzer - Zajíc (65. Šašinka). Trenér: Luboš Kozel. PARDUBICE: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Cadu (46. Sláma), Solil (73. Petráň), Tischler, Surzyn (31. Hlavatý) - Černý (46. Ewerton), Trenér: Jaroslav Novotný.

De Azevedo u dvou gólů

Baník vstupoval do utkání s touhou ukončit sérii devíti domácích zápasů za sebou bez výhry. Do svého soupeře se obul od úvodní minuty a zatlačil ho na jeho polovinu. Vyloženou šanci si ale Baník připravil až ve 22. minutě - po přihrávce od průrazného Kuzmanoviče pálil z ideální pozice Holzer, ale Boháč stačil míč vyrazit. Po rohu Jánoše hlavou poslal míč do břevna Pokorný a vzápětí míč po dorážce Tetoura skončil nad pardubickou brankou. Hosté na polovině soupeře neudrželi míč a do koncovky se vůbec nedostávali. Ve 39. minutě vyslal dlouhý míč Fleišman na Brazilce De Azeveda, ten si jej ukázkově zpracoval na prsou tak, že Čelůstka ho nestihl atakovat a centrovaný míč skončil na hlavě Zajíce, který se posadil v souboji se Šejvlem 1:0. Byla to jeho první gólová trefa za Baník po příchodu ze Slovácka. To už byl na hrací ploše střídající Hlavatý, který si tak připsal svůj premiérový start v nejvyšší soutěži.

Změny bez efektu

Do druhé půle vyslali pardubičtí trenéři ještě Ewertona a Slámu, ale ani tyto změny se ve hře příliš neprojevily. Centr agilního De Azeveda zblízka netrefil ideálně hlavou Kuzmanovič, vzápěti rohový kop Jánoše odvracela pardubická obrana k De Azevedovi, a ten trefil míč k tyči - 2:0. Pardubičtí se pak více osmělovali, ale na vývoj utkání to nemělo vliv. Navíc po druhé žluté byl vyloučen pardubický Prosek. Průnik střídajícího Sašinky ztroskoval , na druhé straně se zrodila asi největší šancehostí, když centrovaný míč Tischlera usměrnil Petráň míč těsně mimo ostravskou branku. V nastavení pak ještě Baník vstřelil pardubickému týmu třetí gól, po centru a poslal Potočný hlavou míč do tyče a odražený míč Tijani doklepl zblízka za záda Boháče. Byl to jeho první ligový gól. (jma)