Nováček se vytáhl na šampiona

13.09. 2020 20:41

PRAHA – Souboj pardubického nováčka s mistrovskou Slavií ve vršovickém Ďolíčku skončil remízou a pro svěřence trenéra Jindřicha Trpišovského to byla první bodová ztráta v sezoně. Pardubičtí se v závěru první půle dostali do vedení Tischlerem, favorit srovnal krátce po poločasové přestávce, když hlavou se prosadil střídající Petar Musa.

FK Pardubice – SK Slavia Praha 1:1 (1:0). Branky: 38. Tischler – 51. Musa. Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Vodrážka. ŽK: 4:4 (Solil, Černý, Prosek, Jeřábek) – Hovorka Stanciu, Traoré, Musa). Diváků: 2671. Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 1:10. Fauly: 13:12. Držení míče: 30%: - 70%. PARDUBICE: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka (89. Pfeifer) – Jeřábek - Tischler, Solil, Cadu (66. Ewerton), Surzyn (66. Sláma) - Černý (53. Petráň). SLAVIA: Kolář – Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil – Ševčík – Masopust (76. Oscar, Stanciu (86. Lingr, Provod (89. Takács), Olayinka (46. Traoré), Tecl (46. Musaú

Bouřlivá atmosféra

Zápas se hrál v bouřlivé atmosféře. Pardubičtí proti megafavoritu zápasu neměli co ztratit. V sestavě jim stále chyběl dlouhodobě zraněný Hlavatý, a tak pardubičtí trenéři vsadili potřetí za sebou na stejnou sestavu. O první střelecké ohrožení slávistické branky se pokusil Černý, který ale neměl přesnou mušku. Poté se dostal za 8obranu Cadu, ale ze šikmého úhlu mířil jen do boční sítě. Slávisté byli silní na míči, velkou šanci spálil Tecl, když ve výhodné pozici přestřelil branku Boháče. Zaujalo, že sudí zápasu Královec nespolknul přifilmované pády slávistů ve velkém čtverci před Boháčem. Hosté měli herně navrch, ale byli to Pardubičtí, kteří se prosadili gólově. To v závěru první půle si stopér Hovorka příliš předkopl míč a pardubický Tischler se čistě zmocnil míče, postupoval sám na Koláře a sólový únik proměnil. Pardubická radost byla bezmezná a trenér Jindřich Trpišovský musel o přestávce jednat: „V naší hře mě chybělo úplně všechno. Hráčům jsem v kabině vyčítal přístup, nasazení, bojovnost, větší chuť hrát. Zápas jsme si tak vlastní vinou udělali moc těžký…,“ sdělil trenér Jindřich Trpišovský.

Toml blízko ke gólu

Inkasovaný gól ho donutil provést dvě poločasové změny ve slávistické sestavě a měl štěstí. Na hrot se postavil Petar Musa, který po šesti minutách vyrovnal skóre na 1:1, když míč mu posadil na hlavu před pardubickou brankou Ševčík. Zdálo se, že slávistický tým převezme osud zápasu pod svoji kontrolu. Do vedení ale mohly jít znovu Pardubice. Po centru Surzyna po nepřímém kopu překonal hlavou Toml vyběhnutého Koláře, ale před brankovou čarou odvrátil míč hostující kapitán Bořil.

Slavia po patnácté bez prohry

Vršovický celek si ještě vypracoval příležitosti k obratu, ale Provodova dělovka, Coufalova hlavička i Musova přízemní střela skončily mimo tři tyče. Slavia teprve podruhé z posledních devíti ligových utkání ztratila body, v nejvyšší soutěži však neprohrála už 15 zápasů po sobě. Pardubičtí získali po třech ligových kolech úctyhodné čtyři body a v sobotu míří do Ostravy.

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): "Věděli jsme, že nás čeká velmi silný soupeř. Snažili jsme se na to mužstvo připravit hlavně po psychické stránce, protože fotbalově jsme hráčům věřili. Díky výsledku je vidět, že jsme v tomhle měli pravdu, že se o tom i kluci přesvědčili a že to pro nás bude dobré i do budoucí práce. Musím mužstvu poděkovat za dobrý výkon. Potěšili jsme i naše fanoušky tím, že jsme byli schopni takový zápas odehrát."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Bod je celkově určitě málo, ale víc jsme si nezasloužili, takže možná bod je pro nás zlatý. Pardubice navázaly na dva předchozí zápasy. Jsou velice organizovaní a jejich výkon kromě bojovnosti, chuti a t nasazení nepostrádá ani fotbalovou kvalitu. Nedonutili jsme je k chybám. Pardubice si remízu zasloužily.."

Příště: Baník Ostrava – Pardubice (SO 16.30). (jma)