Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Nováček z Rosic má cíl jasný – záchranu!

05.08. 2018 20:43

PARDUBICKO – O jednoho reprezentanta našeho regionu oproti loňsku bude mít v nadcházející sezoně Ondrášovka 1.A třída. K již tradičním Horním Ředicím, Pardubičkám, Rohovládově Bělé a Přelouči přibyly Rosice nad Labem. Tým z pardubické čtvrti volně navazující na Polabiny však z 1.B třídy postoupil až po následné administrativní úpravě. Přestože první polovinu sezony válel na výbornou, v jarní části už to tak slavné nebylo. Přesto Rosice skončily na druhém (nepostupovém) místě o pouhý bod za Tuněchody. Nakonec však postoupily oba týmy. A jak se na sezonu všech pět našich zástupců připravuje? Co se v jejich týmech změnilo?


FK Horní Ředice (sezonu zakončily na 3. místě):

Oproti loňsku byl tým posílen. „Odešel pouze Jakub Černý do Vysoké nad Labem. Naopak jsme přivítali Stárka z Holic, Völkla, Hrdého z hradeckého dorostu a V. Moravec a J. Moravec se vrátili z dorostu Horního Jelení,“ řekl našemu Týdeníku vedoucí mužstva Bohuslav Moravec. Realizační tým zůstává ve stejném složení.

SK Pardubičky (loni 4.):

Čtvrtý tým minulého ročníku rovněž žádné velké předsezonní změny nezaznamenal. „U nás je vše při starém. Realizační tým zůstává ve stejném složení a víceméně také kádr. Z hráčů neodešel nikdo, ale přivítali jsme pět našich dorostenců,“ uvedl hlavní trenér Luboš Pilař. A jaké jsou cíle klubu? „Chceme hrát fotbal, který se bude líbit. Budeme se snažit zapracovat dorostence, a tak žádnou konkrétní cílovou příčku nemáme. Byl bych velmi spokojen, kdybychom hráli tak, jako na jaře,“ dodal Pilař.

TJ Sokol Rohovládova Bělá: (loni 6.):

Příchody: David Vokál (1990) – SK Lázně Bohdaneč a Tomáš Najman (1990) – TJ Tatran Miřetice. Další čtyři hráči jsou stále v jednání. Odchody: David Semínko (1994), Jiří Pšenička (1996) a Daniel Fotul – všichni do SK Holice. Realizační tým tvoří trenér Jaroslav Novák a vedoucí mužstva Josef Radouš. A jaké jsou cíle týmu? „V nadcházející sezoně chceme hrát technický, kombinační fotbal, kterým budeme bavit diváky a také sami sebe. Cíl pro tuto sezonu je lepší umístění než v té předchozí,“ řekl našemu Týdeníku vedoucí mužstva Josef Radouš.

FK Přelouč (loni 8.):

Také Přelouč se chce v nadcházející sezoně zaměřit na zapracování mladých hráčů, a tak dá příležitost hned čtyřem dorostencům. „Z dorostu k nám přešli Hrečín, Jonáš, Forman a Hudec. Dále pak přišli Havel a Teslík. Oproti tomu z loňského kádru neodešel nikdo. Vše při starém zůstává i v realizačním týmu,“ sdělil Týdeníku Pernštejn hlavní trenér týmu Václav Sůra. Ten chce během sezony dávat prostor zejména mladým hráčům. „Chceme hrát v popředí tabulky a dávat co nejvíc příležitostí mladejm. Tak snad si to všechno sedne...,“ dodal trenér Sůra.

TJ Sokol Rosice nad Labem (postup z 1.B třídy):

„Vzhledem k tomu, že se nám podařilo dva roky po sobě postoupit, máme cíl jasný - udržet se v soutěži. Rozdíl dvou tříd bude zcela určitě ve většině zápasů znát. V minulé sezoně jsme nijak nepřevyšovali ostatní týmy, ale náš týmový a bojovný duch nás posunul výše. Styl hry neměníme a budeme nadále chtít hrát útočný a fyzicky náročný fotbal. Parta doplněná o nové hráče v přípravě táhne za jeden provaz a každý se rve o základní sestavu. Pro některé hráče je I. A třída vrcholem a věřím, že všichni uděláme maximum, abychom se udrželi. K tomu nám pomáhá svým přístupem i celé vedení rosického fotbalu a naši věrní fanoušci,“ uvedl trenér Jiří Tesař cíl pro sezonu. Změny v kádru - příchody: Meduna (SV Eibenstein - Rakousko), Vojíř (FK Pardubice), Pokorný (Slatiňany), Zelinka (Staré Hradiště), Chmelař (Moravany). Odchody: Rogovik (přerušení činnosti). A jak vypadá kádr pro boje v 1.A třídě? Brankáři: Vladimír Nahálka (1983), Martin Vlček (1978). Obránci: Richard Červenka (1981), Petr Chmelař (1982), Pavel Němeček (1982), Jiří Pešek (1991), Ondřej Pipek (1995), Josef Pozdník (1978), Patrik Prokůpek (1995), Dominik Rousek (1991), Zdeněk Voleský (1987). Záložníci: Lukáš Jantovský (1998), Jaroslav Lejsek (1989), Marek Pešek (1994), Martin Pokorný (1992), Jan Růžička (1991), Jiří Růžička (1994), Filip Vratišovský (1991). Útočníci: Filip Bartoš (1991), Marek Bartoš (1993), Michal Meduna (1981), Tadeáš Vojíř (1995), Petr Zelinka (1984). Realizační tým - trenér: Jiří Tesař. Asistent trenéra a vedoucí mužstva: David Haan. Zdravotník: Jiří Sejkora. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMGE4MGFkOT