Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Noví hráči, nový management, „nová“ aréna... a staré výsledky

15.09. 2019 20:24

PARDUBICE – Páteční rozjezd hokejové extraligy nebyl pro Pardubice nijak oslnivý. Nejprve prohrály v mladé Boleslavi, aby pak včera nestačily ani na Karlovy Vary. Tristní byla zejména včerejší první třetina, v níž Dynamo inkasovalo hned čtyřikrát... Měřítko snese snad jen Robert Kousal, který byl u všech tří dosud nastřílených branek Pardubic. Dynamo před sezonou obměnilo většinu bývalého kádru, nakoupilo poměrně solidní hráče, do manažerských křesel usedla čerstvá krev..., ale výsledky zatím zůstávají za očekáváním. Šanci na reparát a první bodový zisk bude mít Dynamo v pátek, kdy zajíždí do Litvínova, v neděli pak v Enteria Areně přivítá Mountfield HK.


1. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0). Branky a nahrávky: 24:24. Flynn (Najman, P. Kousal), 32:08 P. Musil (Ševc, Klepiš), 37:10 Vondrka (Hrbas), 59:45 Žejdl – 37:30 Tybor (R. Kousal, D. Kindl). Rozhodčí: Hodek, Veselý – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 2:3. Bez využití:. Diváků: 3576. Střely na branku: 28. Zblokované střely: 5:2. Hity:  16:9. Vhazování: 30:34. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Piché, J. Kolář, Holland, Mikuš, J. Zdráhal, Hrádek – Tybor, R. Kousal, D. Kindl – Rolinek, Mandát, Hovorka – Machala, Poulíček, Látal – Bucek, Pochobradský, Rouha.
Bez vytáček, servítků a polopravd, jak to za poslední roky dokázal jen on, zhodnotil zápas trenér Pardubic Ladislav Lubina. „Na utkání jsme se poctivě připravovali, o to víc mě mrzí výsledek a hlavně předvedená hra. Soupeř byl lepší, rychlejší i agresivnější. My jsme byli všude o krok pozadu,“ uvedl pardubický kouč.
2. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 2:5 (1:4, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky: 19. R. Kousal (D. Kindl, J. Kolář), 55. Piché (R. Kousal) – 5. Flek (Plutnar, T. Rachůnek), 14. O. Beránek (Graňák), 15. Gríger (Šenkeřík), 19. Stříteský (Raška I, T. Mikúš), 38. Skuhravý (Flek, Stříteský). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. Střely na branku: 26:30. Diváků: 7347. PARDUBICE: Kacetl (15.–21. Vlk) – Eklund, Piché, Kolář, Holland, Mikuš, Zdráhal, Hrádek – Kindl, Kousal, Tybor – Harju, Mandát, Hovorka – Machala, Poulíček, Látal – Rolinek, Pochobradský, Rouha.
Hosté proměnili v úvodní třetině dvě přesilovky a navíc reagovali na Kousalův snižující gól čtvrtou brankou ihned za pětadvacet vteřin. To byly zřejmě ty nejhlavnější příčiny nepovedeného utkání. Když se k tomu přidají i nijak oslnivé výkony brankářů – Kacetl (procentuální úspěšnost jen něco málo přes 85 procent) a Vlk (50 %), nemohl zápas dopadnout o moc lépe... „Ač nerad, tak musím konstatovat, že jsme pokračovali ve stejně špatném výkonu, který jsme předvedli v pátek a opět nám chybělo nasazení, chuť do hry, elán, což mě neskutečně udivuje. Po dlouhé době zase domácí utkání, první extraligové na domácí půdě se s takovýmto nasazením a elánem nedá hrát. Pro nás trenéry určitě téma k zamyšlení a k najití rychlého řešení a my ty řešení nebudeme odkládat,“ řekl opět bez obalu Ladislav Lubina. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZWU4MTRhMj