Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

O hymnu šampionátu se postará Vypsaná fiXa

21.05. 2017 20:51

PARDUBICE - Tipsport arena se již zanedlouho stane hlavním městem hokejbalu. Desetitisícová hala vyhlíží světový šampionát poprvé, v České republice se uskuteční potřetí. V letech 1998 a 2009 Češi dokázali dokráčet k zlatým medailím. Pořadatelé registrují vysoký zájem fanoušků, blížící se mistrovství slibuje parádní sportovní podívanou.


Český národní tým vstoupí do mistrovství hned první hrací den, kdy ve čtvrtek 1. června od 18 hodin změří síly se Švýcarskem. Pořadatelé chystají před začátkem tohoto utkání velkolepý ceremoniál, který uvede celý turnaj. Brány hlediště hokejové arény se proto otevřou už v 16.30, aby pak o dvacet minut později začal bohatý program. Fanoušci se mohou těšit na strhující šou včetně pyrotechnických efektů. Přímo na hrací ploše vystoupí před prvním utkáním české hokejbalové reprezentace domácí kapela vypsaná fiXa, která zároveň představí hymnu šampionátu. Českou státní hymnu poté zapěje Chlapecký sbor Bonifantes. Další hudební lahůdkou pak bude Děda Mládek Illegal Band, který se na světovém šampionátu představí v předvečer finálového dne, tedy v pátek 9. června.

Permanentky za cenu 600 korun jsou stále k mání, ale fanoušci, kteří budou pracovně zaneprázdnění a nebudou se moci dostavit na každý hrací den, si nyní mohou pořídit dle libosti zápasový den, jenž bude vyhovovat jeho gustu a časovým možnostem. Děti mají vstup zdarma a mládež nad 120 cm se na zápasy dostane za 50 korun. Celodenní vstupné na oba stadiony činí 100 korun. Během mistrovství světa budete moci potkat řadu hokejových a hokejbalových osobností, které přislíbily účast: Milan Hnilička, Richard Král, Dušan Salfický, Jaroslav Kudrna a další. Cela fanzóna a Tipsport aréna budou pokryté WiFi připojením zdarma. Ve stanu s občerstvením si budou moci fanoušci rovněž zdarma dobít své mobilní telefony v chargeboxech. (saf, HoH)

NOMINACE TÝMU ČR:

PARDUBICE – V konečné nominaci české reprezentace na blížící se hokejbalového mistrovství světa nechybí ani čtyři hráči Pardubic. Obránce Lukáš Vlasák a útočníci Jan Bílý, Ondřej Březina a Pavel Kubeš. Konečná nominace České republiky: Brankáři: Heczko (Imperial Vitamins Martin, Slovensko), Jirotka (HBC ALPIQ Kladno), Šimara (SK Hokejbal Letohrad). Obránci: Benedikt (HBC Plzeň), Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar (všichni HBC ALPIQ Kladno), Slanec (SHC Grenchen-Limpachtal, Švýcarsko), Švanda (Elba DDM Ústí nad Labem), Vlasák (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice). Útočníci: Bacovský (HBC Hradec Králové 1988), Barnošák, Hnízdil, Špaček, Štěpáník (všichni HBC ALPIQ Kladno), Bílý, Březina, Kubeš (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Fejfar, Kruček, Wróbel (všichni HC Kert Park Praha), Lux (SK Hokejbal Letohrad), Peschout, Soukup (oba Elba DDM Ústí nad Labem). (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNGU2NDY