Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

O přímý přenos v televizi připravil Mustangy Jágr

11.02. 2018 18:59

PARDUBICE – Opravdu jen smůla, shoda okolností, nešťastných náhod či možná jakýsi syndrom z „nezískání velké trofeje“ zabránila pardubickým sledge hokejistům v získání mistrovského titulu. Ve finále stanuli poněkolikáté, ale opět to stačilo „jen“ na druhé místo. A to i přesto, že Pardubice třikrát v průběhu utkání vedly o tři góly…


„Tak blízko k titulu jsme ještě nebyli. Teď, s odstupem času, vidím náš největší problém v tom, že za stavu 5:3 jsme se nedokázali stáhnout a držet hlavně obranu. Přišlo mi, že chceme dát další góly a udělali jsme několik chyb a ty Zlín potrestal,“ řekl našemu Týdeníku obránce Mustangů a jedna z největších hvězd nejvyšší soutěže Pavel Kubeš.
Pardubice obsadily po základní části druhé místo právě za Zlínem, se kterým se tak utkaly v Superfinále o titul mistra republiky.
Mustangové vyhráli v základní části všechna utkání vyjma těch se Zlínem. Na ledě úřadujících mistrů prohráli 4:0, doma pak Zlínu podlehli 1:3. Konečnou druhou příčku a tím možnost startu v Superfinále ovlivnily zápasy se Spartou. Ty ale naštěstí Pardubice zvládly, a tak Spartu nechaly až za sebou.
Mustangové ale rozhodně nemusí smutnit. Opět mají za sebou fantastickou sezonu, kdy dělali radost nejen sponzorům, ale rovněž svým početným příznivcům. „Bezprostředně po utkání bylo sice v kabině cítit zklamání, ale teď, s odstupem času, je to druhé místo krásné! Máme několik individuálních ocenění, dobře fungující tým, stabilní zázemí, skvělé fanoušky, podporu od města i kraje. Náš generální partner FORD Auto IN s námi prodloužil spolupráci i na další sezonu. Takže spokojenost,“ dodal s úsměvem Pavel Kubeš, který ovládl kanadské bodování E.P.C. Management České sledge hokejové ligy. Kromě toho, že Kubeš zvítězil s úctyhodnými 51 body, dostal se také do týmu All Stars, který vypadal následovně: Vápenka – Geier, Hábl, Kubeš (Pardubice), Hering (Pardubice), Doležal (Pardubice). Kromě Kubeše se do Týmu hvězd dostali ještě Mustangové Hering a Doležal. Statistiku nejlepších střelců navíc ovládl se 30 brankami německý reprezentant v barvách Pardubic Bernhard Hering. Takže rozhodně bylo co slavit! „Oslava po finálovém zápase nějaká proběhla, ale jen lehce. Možná kdyby bylo zlato bylo by to vášnivější… Nějaké větší ukončení sezony plánujeme až později, kdy si, jako loňský rok, pronajmeme na celý víkend chalupu. Všichni se na ní sejdeme s rodinami i dětmi a v klidu naplánujeme další sezonu, co změnit a co zlepšit,“ dodal Pavel Kubeš, kterého však ještě čeká vrchol sezony – paralympiáda v Jižní Koreji, kam s národním týmem sledge hokejistů a dalšími dvěma spoluhráči z Pardubic vyrazí již za pár dnů.
O zvedající se úrovni tohoto sportu u nás svědčí i fakt, že brněnské Superfinále mezi Zlínem a Mustangy měla živě přenášet Česká televize! Nakonec však z toho sešlo z několika důvodů. Jedním z nich však byl i Jaromír Jágr! „Sledge hokejová asociace se s Českou televizí spojila, a ta byla ochotná finále odvysílat a dokonce už bylo vše zaneseno v programu. Někde ale nastala chyba v komunikaci, vše ztroskotalo na tom, že z haly za Lužánkami se prý nedá udělat televizní přenos. Jelikož se ale na tento problém přišlo už pozdě, nebylo moc možností to řešit. Každopádně nastala i úsměvná situace. V případě, že by utkání bylo opravdu v plánu, stejně by se asi neuskutečnilo. Jak známo, ve stejný čas totiž ČT vysílala první zápas Jaromíra Jágra po jeho návratu do dresu Kladna…,“ okomentoval situaci Jakub Kudláč, PR manažer SHK LAPP Zlín. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMWEzZDM4Y