O prohře Pardubic rozhodla penalta...

07.04. 2019 20:52

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Krejčího družina zavítala včera odpoledne na horkou půdu lídra druholigové tabulky a nevedla si špatně. Dobrý výkon ovšem Pardubice nekorunovaly gólem, a tak přišel trest. O nejtěsnějším vítězství rozhodli domácí brankou z penalty čtvrt hodiny před koncem... Smutným hrdinou utkání byl pardubický záložník Fousek, který nejprve mohl ze dvou slibných šancí skórovat, aby pak po jeho faulu přišla penalta...

SK Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 1:0 (0:0). Branky: 74. Táborský. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 4:0. Diváků: 2071. PARDUBICE: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – A. Fousek, Tischler, P. Černý (75. Solil), Sokol (82. Kovář) – Mužík (82. Lee).
Sestava černobílých zůstala od posledního utkání v Ústí stejná, do sestavy Pardubic se po karetních trestech vrátili Jeřábek a Tischler. Domácí sice začali aktivněji, leč ke gólovému vyjádření to nestačilo. Východočeši postupem utkání hru vyrovnali a hráli s domácími vyrovnanou partii, nedařilo se jim ovšem dostávat do zakončení. Světlou výjimkou byla povedená střela Adama Fouska, jehož pokus musel Staněk likvidovat až nadvakrát. Na druhé straně nebezpečně pálil Wermke, ovšem o pár metrů přestřelil... V závěru půle se pak ještě jednou dostal k zakončení Fousek, ale ani on nezamířil přesně a v prvním poločase tak branka nepadla. Ani po pauze se obraz hry příliš nezměnil. Domácí se snažili překvapit dlouhými auty, po jednom z nich se do zakončení dral Čavoš, ale těžký kop se mu nezdařil. Po hodině hry se šikovně uvolnil střídající Táborský a po faulu na něj kopal standardku ze dvaceti metrů Jiří Kladrubský. Domácí kapitán mířil na stranu gólmana, ale těsně minul. Neuspěl ani nejlepší kanonýr soutěže David Ledecký, který po sraženém centru Helešice nechal vyniknout gólmana Pardubic. Klíčový moment tak přišel v 73. minutě. Po následném rohu stáhl Fousek ve vápně Nováka a penaltu chladnokrevně proměnil Táborský. Pardubice byly i po inkasované brance aktivní a hnaly se za vyrovnáním. Vážně ovšem zahrozily až v samotném závěru. Po jedné z těchto akcí pak Lee trefil tyč, která tak domácím zachránila všechny tři body. „Věděli jsme, že jedeme na hřiště silného týmu, který míří za postupem. Na zápas jsme se těšili, trošku nám zhořkl. Mému mužstvu musím poděkovat za bojovný výkon. Podržel nás brankář Letáček, který odchytal výborný zápas. Nemyslím si, že bychom byli o tolik agresivnější, že bychom měli dostat čtyři žluté karty a domácí žádnou. Penaltovou situaci raději nebudu komentovat," uvedl k utkání trenér Pardubic Jaroslav Novotný. (zr, saf)
Další zápasy 21. kola: Jihlava – Varnsdorf 3:1, Chrudim – Táborsko 2:1, Třinec – Vítkovice 1:1, Prostějov – Znojmo 5:1, Žižkov – Sokolov 1:1, Vlašim – Hradec Králové 0:0, Brno – Ústí nad Labem 0:0. Příště: Pardubice – Viktoria Žižkov (SO 14). (saf)