Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Odchody hvězd: Fousek zamířil pod „Špilas“, Petráň pod „Franze“

Michal Petráň a Adam Fousek letos už pardubický dres neobléknou... Foto: JAN ŠAFÁŘ
21.07. 2019 17:06

PARDUBICE/BRNO - Několik dnů vyjednávání a bylo rozhodnuto. Jedna z největších hvězd pardubického fotbalu posledních sezon se stěhuje pod hrad Špilberk. Pardubický odchovanec Adam Fousek se stal hráčem brněnské Zbrojovky a to přesto, že na podzim podepsal v Pardubicích novou smlouvu, která mu měla vypršet až za dva roky... Ve svém novém působišti dokonce stihl už i skórovat, když v přípravném utkání, ještě před sezonou, nastoupil proti Vyškovu poprvé v základní sestavě a svoji premiérovou brankou v novém dresu pomohl k výhře 9:1. Do nové druholigové sezony pak v dresu Zbrojovky naskočil v pátek a v úvodním utkání FNL pomohl Brnu k remíze ve Vlašimi. Dokonce to v reálu, ale i v televizních záběrech vypadalo, že vstřelil vyrovnávací branku... "Ten gól jsem nedával já, ale věřím, že to tak asi mohlo vypadat...," řekl po utkání našemu Týdeníku expardubický záložník.


Před pěti roky si Fousek vyzkoušel půlroční hostování v FK Mladá Boleslav, zasáhl při něm i do jednoho prvoligového zápasu. Jinak byl po celou svoji kariéru v Pardubicích, kde se během let vypracoval v jednoho z nejplatnějších hráčů sestavy. Ve druhé nejvyšší soutěži debutoval v červnu 2013 v souboji proti Znojmu, od té doby nastřádal 8.762 minut v mistrovských utkáních, vstřelil 21 gólů, což na záložníka není vůbec špatná bilance. „Adam opustil pardubické barvy a stal se hráčem Zbrojovky Brno. Držíme mu v pokračování jeho kariéry palce, jen tento pátek a pak 23. listopadu uděláme výjimku. V tyto dny totiž nastoupí pardubický tým proti brněnskému celku...,“ uvádějí webové stránky pardubického klubu.
 

Pardubický klub opustila v minulých dnech i další ze stálic místní druholigové sestavy. Útočník Michal Petráň, klenot pardubické ofenzivy, zamířil do nejvyšší soutěže. Na jeho um, zápasové vytížení i tréninkové dávky nyní v Karviné dohlíží někdejší reprezentační trenér František Straka! A Legendární Franz nemá Petráně rozhodně jen do počtu, hned v prvním utkání ho nechal odehrát posledních dvacet minut. Dnes pak na Petráně čeká křest ohněm, když se Karviná střetne s Baníkem... Jeden z nejlepších útočníků Pardubic posledních let začínal s fotbalem v Chrudimi, odkud v roce 2006 zamířil do Pardubic. V 18 letech pak přestoupil do Českých Budějovic, kde následně osmkrát nastoupil do prvoligového utkání. V létě 2014 se vrátil do Pardubic a od té doby patřil k pilířům sestavy. V pěti sezonách odehrál ve druhé nejvyšší soutěži 8.856 minut a nastřílel 40 gólů. Byl i u legendární výhry nad pražskou Spartou v pohárovém utkání na podzim 2015. Minimálně na rok se nyní Petráň s Pardubicemi rozloučil. Součástí ročního hostování je však opce, kterou může Karviná na pardubického útočníka uplatnit. „V Pardubicích jsem byl doma. Byl jsem tam spokojený, ale chtěl jsem se posunout výš,“ loučí se s Vinicí. A před svým odchodem poděkoval mimo jiné i fanouškům: „Byli vynikající, při zápasech nám hodně pomáhali. Bude mi chybět jejich skandování: ´Michal Petráň gól, Michal Petráň to je šampión´.“ JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNTNkYzIyNz