Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Odstartovala hokejbalová extraliga – Autoskláři doma padli…

02.09. 2018 18:08

PARDUBICE – Nejvyšší mužská hokejbalová soutěž pokračuje se svým generálním partnerem z loňského ročníku. CROSSDOCK Extraliga se ale po dvou sezonách bude těšit ze sudého počtu účastníků, kdy jedenáctku z loňského ročníku doplnil vítěz 1. ligy z Karviné. Naopak na obhajobu titulu bude útočit pražský Kert Park. Samotný formát CROSSDOCK Extraligy ovšem zůstává neměnný. Každý v základní části odehraje duel s každým, a to dvakrát – jednou na domácí půdě a jednou na hřišti soupeře. Následuje osmičlenné play off, kdy se každá série odehraje na tři vítězné zápasy. Celky, jež se umístí pod čarou, tedy na 9. – 12. místě, čeká play-out. Kdo v něm skončí na chvostu tabulky, měl by automaticky sestupovat. Předposlední celek odehraje baráž o nejvyšší soutěž s vicemistrem 1. ligy. Vítěz druhé nejvyšší soutěže si vybojuje přímý postup do extraligy.


Úderem září se tedy extraligový kolotoč roztočil. Pardubický vicemistr z Polabin přivítal v sobotu večer na svém hřišti pražské Kovo a po vyrovnaném průběhu nakonec dvěma góly v závěru odešel poražen.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - TJ KOVO Praha 2:4 (0:0, 0:1, 2:3). Branky a nahrávky: 33. Česák (Vlasák), 37. J. Bucek (Filip) – 17. Kočka (Řebík), 36. Řebík, 43. Kočka (Franěk), 45. Franěk. Rozhodčí: Vrba, Havelka. PARDUBICE: Stárek (Dvořáček) – Filip (C), A. Bucek, Mašík, Peml, Urban, Turyha – Česák, Vlasák, Březina, Moravec, Zajíček (A), Emmer, J. Bucek, Staněk, Strouhal, Richter, Langr. Trenér Mašík: „Nebyli jsme v nejsilnější sestavě, jelikož letní tréninková docházka nebyla u některých kluků úplně ideální, a tak nám v utkání muselo vypomoci pět dorostenců. Špatně jsme nehráli, ale doplatili jsme na neproměňování šancí. Kovo chodilo do brejků a trestalo nás svoji produktivitou. Prohra mě pochopitelně mrzí už kvůli našim fanouškům, kteří na náš první zápas dorazili. Věříme, že to příště bude lepší,“ řekl našemu Týdeníku trenér polabinských Autosklářů Jiří Mašík. K dalšímu utkání nejvyšší soutěže zajíždějí Pardubice v sobotu do Prahy na hřiště loňského šampióna – čeká je Kert Park! (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMWZiZGJhYW