Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Omyl s Kopřivou trval jedenáct zápasů. V Pardubicích se ale někteří trenéři poroučeli i dřív…

09.12. 2018 17:25

PARDUBICE -Trenér Břetislav Kopřiva vydržel u Dynama jedenáct zápasů. Poroučel se přesně po 40 dnech, ve kterých stačil devětkrát prohrát a pouze ve dvou případech zvítězit... Tento trenérský omyl však není v novodobé historii zdaleka jediným a rozhodně ne největším. Od roku 1993, kdy vznikla samostatná česká extraliga, drží v Pardubicích tento smutný primát Jaroslav Holík. Jako hlavní trenér vstoupil s Pardubicemi do sezony 1995/96 8. září. Už 24. stejného měsíce byl ale odvolán a nahrazen Josefem Palečkem. Holík tak s týmem absolvoval pouze pět utkání, ve kterých čtyřikrát prohrál...


Jen o zápas víc strávil na lavičce Pardubic v sezoně 2004/05 František Výborný. Přestože měl v tu dobu k dispozici možná vůbec ten nejlepší tým, který kdy v Pardubicích byl, nedokázal s ním v úvodních šesti utkáních ani jednou zvítězit. Přitom byla jen otázka času, kdy si Dream Team s řadou budoucích či někdejších reprezentantů, olympijských vítězů, mistrů světa či hráčů KHL i NHL sedne a superstroj se rozjede. Z toho pak vytěžil Vladimír Martinec, který následně „mužstvo snů“ (Lašák – M. Sýkora, Mudroch, Novotný, Čáslava, Havíř, Pácal, Snopek, Vyhlídal – Hemský, Blažek, Lubina – Hejduk, Dopita, Mikeska – Kolář, Koukal, Průcha – P. Sýkora, Divíšek, Bulis) převzal a dovedl až k extraligovému triumfu.
Na lavičce pardubického A týmu dlouho nepobyl ani Miloš Říha junior. Jeho mise v pozici hlavního kouče trvala v sezoně 2015/16 devět zápasů. Jedenáctého září začal a přesně o měsíc později, tedy 11. října, odkoučoval svoje poslední utkání v pozici šéfa pardubické střídačky. Čtvrté místo pomyslného žebříčku s jedenácti odkoučovanými zápasy pak drží již zmíněný Kopřiva.
Šestnáct extraligových mačů si v Pardubicích v sezoně 1999/2000 připsal Milan Chalupa. Po šesti vítězstvích a deseti prohrách ho 25. října vystřídal Josef Paleček.
Díru do světa na střídačce prestižního hokejového týmu neudělal ani Mojmír Trličík. Ten sice v sezoně 2012/13 nejprve v listopadu vystřídal Pavla Hynka, aby však byl ale sám po dvaceti utkáních odvolán a nahrazen Milošem Říhou starším.
Na růžích ustláno v Pardubicích neměl ani elitní trenér Josef Jandač. Od začátku sezony 2010/11 vedl pardubický A tým ve třiadvaceti zápasech, v nichž dvanáctkrát zvítězil. I přesto, že měl při své misi víc výher, než proher, na tak renomovaného trenéra to zřejmě nebylo úplně ono, a tak koncem listopadu přepustil své místo Pavlu Hynkovi.
Během Rohlíkových rošád pak v sezoně 2015/16 vedl na osmadvacet zápasů první tým Pardubic Richard Král. V říjnu vystřídal Miloše Říhu mladšího a v půlce ledna pak ustoupil Peteru Draisaitlovi. Nyní se můžeme jen dohadovat, jak dlouho vydrží v sice prestižní leč nevděčné funkci Ladislav Lubina.                                                                                                                                                                                     JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZjU3Njd