Opava dostala na Dašické nakládačku!

08.03. 2020 17:14

PARDUBICE – O 32 bodů porazili v sobotu pardubičtí basketbalisté druhý tým tabulky. Beksa tak navázala na předchozí cenná vítězství jak v lize nad Olomouckem, tak v Alpském poháru nad Vídní. Opavu navíc Pardubice složily poprvé v letošní sezoně. A nic na tom nemění ani fakt, že ani jeden kádr nebyl pro toto utkání kompletní.

6. kolo nadstavby: BK JIP Pardubice – BK Opava 97:65 (25:18, 29:16, 23:21, 20:10). Body Pardubic: Švrdlík 24, Vyoral 17, Pavlovič 15, Slanina 13 (+8 d.), Škranc 12 (+5 bl.), Potoček 10, Půlpán 4 (+11 as. +8 d.), Nečas 2 (+11 as. +11 d.). Nejvíc bodů Opavy: Zbránek 14. PARDUBICE: Pavlovič, Tkadlec, Vyoral, Slanina, Nečas, Půlpán, Švrdlík, Škranc, Potoček, Výcha, (Svojanovský).
Pardubický kouč Ken Scalabroni postrádal kromě zraněného pivota Ondřeje Kohouta i nemocného rozehrávače Michala Svobodu (naopak po jednozápasové absenci se vrátil do hry David Škranc), hostující trenér Czudek zase nemohl využít křídelníky Luďka Jurečku s Vojtěchem Bratčenkovem (naopak již nastoupil uzdravený pivot Martin Gniadek). S absencemi se ale mnohem lépe vypořádali domácí. Pardubice prohrávaly v celém utkání jen 37 sekund v první čtvrtině, když ve vedení pak byly 37,5 minuty. Slezanům Beksa definitivně odskočila v pasáži mezi 14. a 20. minutou, kterou ovládla suverénně 19:4! „Jsem moc rád, že jsme vyhráli. Dělali jsme všechno, co jsme si řekli, a vyplatilo se. Hodně jsme se poučili z posledního zápasu s Opavou. Tehdy jsme ji nechávali útočně doskakovat, ale dnes jsme měli doskok naprosto ve své moci. Celkově jsme odehráli velmi dobrý zápas, věřím, že pro fanoušky to bylo atraktivní utkání,“ řekl k utkání Ken Scalabroni. Příště: Děčín – Pardubice (ST 18). (bkpardubice, saf)