Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

„Oscary“ pro Rolence, Vondrovou, Krčmáře či Šťastného aneb vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce kraje na Hronovické

17.03. 2019 15:35

PARDUBICE – Tradiční vyhlašování ankety Nejúspěšnější sportovec Pardubického kraje za loňský rok zažil v minulém týdnu, rovněž tradičně, sál v KD Hronovická.


Nejprestižnější kategorii „jednotlivci dospělí“ ovládl kanoista Ondřej Rolenc z TJ Synthesia Pardubice. Na druhém místě skončil plochodrážník Václav Milík a bronz bral basketbalista Beksy Viktor Půlpán. V kategorii „družstva dospělí“ zvítězili futsalisté FK ERA-PACK Chrudim před basketbalisty BK JIP Pardubice a plochodrážníky AMK Zlatá přilba. Sportovní hvězdou za loňský rok, podle ankety čtenářů, se pak stal plochodrážník Václav Milík. Ten však kvůli pracovnímu vytížení na předávce ocenění v Hronovické chyběl. Cenu tak přebíral jeho otec. „Vašek je momentálně na soustředění ve Slovinsku, a tak se nemohl zúčastnit,“ řekl na pódiu Milík senior a odtajnil synův itinerář pro nadcházející sezonu: „Rozhodli jsme se, že švédskou ligu už Vašek jezdit nebude. Bylo to dost náročné, týdně jsme najezdili čtyři tisíce kilometrů, Vašek spal tři dny v autě a to mu rozhodně k nějaké pohodě nepřidalo. Tak jsme to zrušili. V nadcházející sezoně bude tedy jezdit jen za Pardubice českou extraligu a taky polskou soutěž,“ upřesnil otec předloňského vítěze Zlaté přilby.
O rozhodující fázi sezony pohovořil na pódiu také generální manažer basketbalové Beksy Martin Marek: „Chceme být v polovině dubna připraveni na play-off. Máme dost široký kádr na to, abychom mohli bojovat o medaile,“ ujistil šéf klubu přítomné basketbalové fanoušky, kteří mohou být současnými, ne úplně povedenými, výsledky zaskočeni.
A jak vypadaly celkové výsledky ankety? Již bez určení pořadí - KATEGORIE – Kolektivy žáci: CTS Perfect Pardubice (taneční sport), taneční pár Vojtěch Kovárník - Anna Jišková: mistr ČR v tanečním sportu (latinsko-americké tance 2018) v kategorii Junioři 1 (do 13 let), vyhrál český i evropský žebříček. Klub biatlonu Letohrad (biatlon), družstvo žactva do 15 let – 2. místo v Českém poháru. MFK Chrudim (fotbal), mladší žáci U12 3.místo Česká liga žáků U-12, skupina D.

KATEGORIE – Kolektivy dorost: TJ Sokol Polabiny Pardubice (badminton), 1. na mistrovství ČR družstev dorostu. OK Lokomotiva Pardubice (orientační běh), mistr ČR klubů dorostu a vítěz České ligy klubů dorostu. SK Hokejbal Letohrad (hokejbal), mistr ČR v mladším dorostu.

KATEGORIE – Jednotlivci žáci: Eliška Červená (atletika), Atletika Polička, Evropské hry mládeže – 2. místo (skok vysoký); hala M ČR - 1. místo skok vysoký a víceboj; venku: 2. místo skok daleký, 3. místo skok vysoký a víceboj. Petr Martinů (slalom), SK8 Slalom Polička, 1. místo – MS ve slalomu, mistr ČR ve slalomu. Natálie Štěrbová (veslování), ČVK Pardubice, 1 místo na M-ČR mladšího žactva na skifu a na párové čtyřce.

KATEGORIE: Jednotlivci dorost: Jan Bína (kuželky), TJ Lokomotiva Česká Třebová, 1. místo na MS juniorů v kombinaci. Jan Čejka (plavání), SC PAP Pardubice, 8. místo na MEJ, 1. na zimním MČR, 1. na letním MČR. Tomáš Křivda (orientační běh), K.O.B. Choceň, 2. místo na MS juniorů ve štafetách, MČR 3x 1. místo. Lukáš Kuthan (atletika), AC Pardubice, 1. na MČR juniorů v desetiboji, 2. na MČRJ v sedmiboji. Adam Moravec (bikros), BMX Pardubice, 4. místo na ME, 5. místo na MS, 1. místo na MČR. Michal Novák (hokejbal), SK Hokejbal Letohrad, mistr světa U20, nejlepší gólman MS. Jana Peterová (orientační běh), OK Lokomotiva Pardubice, 4. na ME dorostu, 3 x 1. místo na MČR. Zuzana Štěpánková (veslování), ČVK Pardubice, 1. místo na MSJ, 4. místo na MEJ, 2 x 1. místo na MČR. Jakub Štvrtecký (biatlon), Klub biatlonu Letohrad, 1. místo na MS ve sprintu na kolečkových lyžích, 2. místo ve štafetě. Lada Vondrová (atletika), Hvězda SKP Pardubice - účastnice halového MS dospělých i ME dospělých, 1. místo na ČR do 22 let 400 m.

KATEGORIE – Hendikepovaný sportovec: Jan Holub (plavání), Sportovní oddíl UNO při Speciální ZŠ, MŠ a PŠ Ústí n. O. 2x 1. místo na MČR (50 m volným způsobem a 50 m znak). Adam Peška (boccia), TJ Léčebna Košumberk, MS – 16. místo, SP – 10. místo, EP – 10. místo a Mistr ČR v jednotlivcích, v EP 3. místo (páry). Jaroslav PETROUŠ (atletika), Atletika bez bariér Pardubice, 5. místo ve vrhu koulí na MS.

KATEGORIE – Masters: Jana Kárníková (atletika), Hvězda Pardubice, MS koule – 2. místo, disk – 4. místo; M ČR mužů a žen dospělých vrh koulí – 2. místo. Ivo Strnad (atletika), TJ Jiskra Litomyšl, MS - 2. místo tyč, 3. místo 100 m překážky; ME - 3. místo - 60 m překážky, 2. místo – tyč; MČR hala - 1. místo skok o tyči, 1. místo – desetiboj. RAFT Šťastný, Netopil, M. Hric, V. Hric, Pospíšil (rafting), TJ Synthesia Pardubice, MS: 1. místo – celkové pořadí, 4x 1. místo (slalom, H2H, sjezd, sprint); MČR v raftingu: 3x 1. místo R4, 4x 1 místo R6.

CENA FAIR PLAY: Martin Hanko (fotbal), SK Tuněchody.

KATEGORIE – SÍŇ SLÁVY: Martin Kubrycht (veslování), ČVK Pardubice. Bohuslav Šťastný (hokej), TJ Tesla Pardubice.

KATEGORIE – Kolektivy dospělých: 1. místo: FK ERA-PACK Chrudim (futsal), mistr ČR 2017/18 (celkem 14. titul), dlouhodobě suverén českého futsalu. Tradiční účastník Ligy mistrů – v roce 2018 postup až do elitní fáze; v žebříčku UEFA – 11. místo. 2. místo: Družstvo mužů BK JIP Pardubice (basketbal), 3. místo v Kooperativa NBL, 2. místo v Českém poháru. 3. místo: AMK ZP Pardubice (plochá dráha), 1. místo v extralize družstev.

KATEGORIE – Trenér: Jiří Krejčí (fotbal), FK Pardubice. Lubomír Růžička, (basketbal), DEKSTONE TUŘI Svitavy. Vlastimil Vávra (biatlon), Klub biatlonu Letohrad, klubový trenér, trenér reprezentačního družstva dorostu a juniorů.

KATEGORIE – Krajánek: Michal Krčmář (biatlon), SKP Kornspitz Jablonec, odchovanec Klub biatlonu Letohrad, stříbro ve sprintu na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu.

KATEGORIE – Jednotlivci dospělí s určením pořadí: 1. Ondřej ROLENC (kanoistika - sjezd na divoké vodě), TJ Synthesia Pardubice. Úspěchy: na MS 2 x 1. místo, 3 x 2. místo, 1 x 3. místo, na MČR 3 x 1. místo. 2. Václav MILÍK (plochá dráha), AMK Zlatá přilba Pardubice. Úspěchy: 3. místo na Zlaté přilbě, 1. místo na MČR dvojic, vítěz extraligy týmů. 3. Viktor PŮLPÁN (basketbal), BK JIP Pardubice. Úspěchy: reprezentant ČR (postup na MS), s BK JIP Pardubice – 3. místo v KNBL, 2. místo v Českém poháru.
Jednotlivci dospělí – již bez určení pořadí: Dominik Fejl (malý fotbal), TFT Pardubice, český reprezentant – 1. místo na MS U21, 2. místo v Superlize. Pavlína Flamíková (veslování), ČVK Pardubice, 2. místo na ME U23, 8. na MS U23, 1. na MČR U23. David Holý (atletika), Atletika Chrudim, vítěz MČR do 22 let ve skoku o tyči, nové krajské rekordy v hale. Lenka Jůzová (karate), KAREDO Němčice, 1. místo na ME v kategorii individual ženy. Tomáš Koudelka (futsal), FK ERA-PACK Chrudim, reprezentant ČR, mistr ČR, účastník Ligy mistrů. Jana Knapová (orientační běh), OK Lokomotiva Pardubice, 2 x 5. místo na MS, 4. místo na ME, mistryně ČR na krátké trati. Robert Krupička (atletika), TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, 1. a 2. místo na MS v horském maratonu. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMGQ0NmE