Oslabené Pardubice v Boleslavi nestačily

22.11. 2020 19:42

MLADÁ BOLESLAV - Po reprezentační přestávce onemocnění COVID-19 a další překážky silně zasáhly pardubickou sestavu a tak se nelze divit, že absence mnohých opor v týmu hodně ovlivnila zápas v Mladé Boleslavi. Trenéři postrádali kapitána Jeřábka, mimo hru dále zůstali, Tischler, Solil, Cadu, Ewerton… Vedle chybějících opor si svoji ligovou premiéru připsali mladíci – Matěj Vít, Samuel Šimek či Petr Kurka.

FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 4:1 (3:0)

Branky: 21. Tatajev, 24. Budínský, 45. Túlio, 75. Drchal - 80. Huf. Rozhodčí: Machálek - Blažej, Hrabovský. Rozhodčí: Machálek Blažej, Hanovský MLADÁ BOLESLAV: Mikulec - J. Klíma, Tatajev, Křapka - Zahustel, Janošek (67. D. Ikaunieks), Túlio (90. Šimek), Mazáň - Douděra (79. Mašek), Budínský (C) (90. Kulhánek) - M. Škoda (67. Drchal). FK PCE: Boháč - Prosek, Šejvl (C), Toml, Surzyn - Čihák - Vít, Šimek (46. Huf), Hlavatý, Sláma (81. Petráň) - Černý (81. Kurka). Bez diváků.

V první půli měli navrch fotbalisté Mladé Boleslavi. První střelu na branku v  tkání měl ve 12. minutě Michal Škoda, jehož pokus Marek Boháč vyrazil. Z ojedinělé akce Pardubic na druhé straně zahrozil Michal Hlavatý, střela šajtlí zpoza pokutového území jen těsně proletěla kolem domácí branky. Zanedlouho poté už musel Boháč lovit míč ze své svatyně. Po rohovém kopu domácích (Budínský) se míč dostal k Mazáňovi ale po teči Černého zblízka dorazil míč za záda Boháče domácí stopér Alexej Tatajev – 1:0. Druhý gól zápasu na sebe nenechal dlouho čekat. Po faulu před hranici pokutového území červenobílých si míč postavil mladoboleslavský Lukáš Budínský. Volný přímý kop trefil ideálně a přesnou střelou dal svému týmu již dvoubrankové vedení - 2:0. Ve 30. minutě přidržel Škoda míč Budínskému a ten z malého vápna trefil tyč. Několik slibných akcí pardubického týmu pak mařili výborně hrající Křapka a také J. Klíma. Domácí poněkud zvolnili tempo, ale v poslední minutě první půle neudržel míč v rukavicích po střele Budínského gólman Boháč a zblízka Túlio uzavřel první polovinu utkání 3:0 Do druhé půle naskočil místo Samuela Šimka David Huf a Pardubáci ožili. Byli více aktivní směrem dopředu a domácí nepouštěli k souvislému tlaku, ovšem dlouho se jim nedařilo přímo ohrozit branku. Domácí hrozili jen z protiútoků. Jeden takový vedl po levé straně Douděra, po kterého přihrávce střílel Michal Škoda, tentokrát byl Marek Boháč úspěšný. Čtvrt hodiny před koncem zápasu poslal b Klíma centr od pokutového území, kde dostal příliš prostoru Václav Drchal. Kmenový útočník pražské Sparty se poté nemýlil a tvrdou přízemní střelou prostřelil brankáře 4:0. V závěru po vyhraném hlavičkovém souboji Filipa Čiháka si míč zpracoval David Huf a levačkou vstřelil svou první prvoligovou branku. 4:1. (zrm)