Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubáci v NHL: Radil vyřadil Noska. Ten ale Čechy na MS neposílí

Rytíř z Las Vegas Tomáš Nosek i přes vyřazení Golden Knights Říhův výběr na MS neposílí. Foto: VEGAS GOLDEN KNIGHTS
28.04. 2019 21:01

LAS VEGAS/SAN JOSE – Hned v úvodní vyřazovací sérii Stanley Cupu na sebe narazily týmy Vegas Golden Knights s Tomášem Noskem a San Jose Sharks, jehož barvy hájí Lukáš Radil.


Mužstva, za která hrají oba bývalí pardubičtí útočníci, spolu sehrála sedmizápasovou sérii, v níž byli nakonec úspěšnější Radilovi Žraloci z kalifornského Silicon Valley. Přestože Zlatí Rytíři z Las Vegas, za které celou sérii odehrál i šestadvacetiletý Nosek, vedli již tři jedna na zápasy, Sharks nakonec první kolo Stanley Cupu ovládli. Druhý z pardubických odchovanců, 28letý Radil, nastoupil pouze do utkání číslo čtyři a poté do toho rozhodujícího, kdy se po sporné pětiminutové přesilovce podařil Žralokům nevídaný obrat z 0:3 na 4:3, aby poté sérii ukončili vítězným gólem v prodloužení na 5:4. Z postupu do konferenčního semifinále se tak může radovat starší z pardubických odchovanců. Pro loňského finalistu Stanley Cupu naopak sezona skončila. Tomáš Nosek odehrál v základní části 68 zápasů a připsal si 17 bodů (8+9), v play-off pak nastoupil do všech sedmi zápasů bez bodového přispění. Lukáš Radil má ve svém premiérovém ročníků na kontě 36 zápasů v základní části a jedenáct kanadských bodů (7+4). V play-off pak nastoupil dvakrát do zmíněné série s Las Vegas a následně se zapojil už i do bojů proti Coloradu.

Po vyřazení Zlatých Rytířů z Las Vegas již v prvním kole Stanley Cupu se nabízelo doplnění českého týmu před MS právě někdejším útočníkem Pardubic Noskem. Ten však u Golden Knights neprošel výstupní zdravotní prohlídkou a tudíž tak od klubu požehnání na start v Říhově týmu nedostal. „S Tomášem jsem mluvil osobně,“ prozradil trenér Miloš Říha. „Neprošel prohlídkou, takže s ním nepočítáme.“ (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZWI5NmIwM