Pardubice bodovaly v Brně! A strávily noc v čele tabulky

28.07. 2019 17:36

BRNO – Přes tři a půl tisíce diváků bylo v pátek večer „na Srbské“ zvědavo, jak domácí odčiní svůj bodový neúspěch z prvního kola ve Vlašimi. I přes rychlý úvodní gól však Zbrojovka, i s expardubickým Adamem Fouskem v základní sestavě, nakonec opět pouze jen remizovala. Pardubice naopak ještě letos neokusily porážku a po pátečním zápase se dokonce vyhřívaly na prvním místě tabulky!

FC Zbrojovka Brno – FK Pardubice 1:1 (1:1). Branky: 6. Magera z penalty – 17. Kohút. Rozhodčí: Denev. ŽK: 1:1. Diváků: 3520. PARDUBICE: Letáček – Prosek, T. Čelůstka, Toml, Pfeifer (90+1. Mužík) – P. Černý (76. Zifčák), Šejvl, Jeřábek (C), Hlavatý – Solil, Kohút (83. Sokol).
Po úvodním neúspěchu ve Vlašimi udělal domácí trenér Šustr pro zápas s Pardubicemi několik změn v sestavě. Tou nejzásadnější bylo zařazení expardubického Adama Fouska do základní sestavy, který si stoupl do středu pole. Zbrojovka do utkání vstoupila aktivně, navíc šla po trochu diskutabilním faulu na Šumberu záhy z pokutového kopu do vedení. V šesté minutě si k penaltě stoupl Magera, poslal Letáčka k pravé tyči a sám zakončil k té opačné…1:0. Domácí hráče brzké vedení možná trochu ukolébalo, a tak se do hry dostaly i Pardubice, které z první vážnější šance v 17. minutě skórovaly. Po přesné přihrávce Proska se z levé strany ke vzdálenější tyči křížnou střelou mezi nohy obránce prosadil Michal Kohút – 1:1. Zbrojovka byla rázem jako opařená a měla velké problémy s rozehrávkou. Na obraz hry reagoval domácí trenér střídáním, to sice uklidnilo hru Zbrojovky, ale paradoxně to mohli být opět hosté, kteří mohli skórovat. Už v nastavení první půle proletěl centr Čelůstky na zadní tyč, ovšem osamocenému Černému chyběly k zakončení centimetry! Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky musel ovšem své umění předvést pardubický gólman Letáček, který zmařil nebezpečnou hlavičku Růska až na brankové čáře. Jen o pár minut později to však opět byly Pardubice, kdo mohl jít do vedení – po technické střele Hlavatého, která orazítkovala břevno, se gólman Zbrojovky jen zoufale ohlédl… Závěrečných patnáct minut sice bylo v režii domácích, kteří drželi míč ve své moci, avšak jejich převaha byla bez větších šancí. Po jednom z centrů se do míče před vápnem opřel Zikl, jeho dělovka ale skončila jen v rukavicích opět vynikajícího Letáčka.  Zbrojovka se tak podruhé za sebou rozešla se svým soupeřem smírně, naopak Pardubice po předchozí výhře nad Žižkovem získaly další cenný bod! (zr, saf)