Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Pardubice mají další nejvyšší soutěž!

Novopečení extraligoví softbalisté - pardubičtí Pasos. Foto: ARCHIV KLUBU
22.10. 2017 20:20

PARDUBICE - Softbalisté Pasos porazili minulou sobotu na domácí půdě Sezimovo Ústí 5:1 a po předešlých výhrách 6:1 a 9:1 postoupili poprvé v historii do nejvyšší softballové soutěže extraligy!


„Jsem velmi ráda, že náš celosezonní cíl jsme dokázali splnit. Klukům bych chtěla velmi poděkovat. Pevně věřím, že tento sportovní výsledek náš klub posune v rozvoji dále. Patřit do absolutní softballové špičky v republice byl náš cíl,” zhodnotila obrovský triumf předsedkyně klubu Hana Fabíková. Pardubický tým do nejvyšší soutěže postoupil poprvé ve své více jak třicetileté historii. Sezonu Pasos zahájili sérií třinácti výher v řadě, což se letos v obou nejvyšších soutěžích nikomu jinému nepodařilo! Poté sice přišly první dvě porážky, ale zbytek jarní části již byly Pardubice opět na vítězné vlně. Do začátku podzimní části Pasos dvacetkrát vyhráli a jen dvakrát odešli poraženi. Krátce před play-off sice přišla série proher, ovšem na následující vyřazovací boje to vliv nemělo. V semifinále zdolaly Pardubice pražský Joudrs 3:0 na zápasy, aby pak stejným poměrem ovládly i finále proti Sezimovu Ústí!

O historický postup se zasloužili tito softbalisté: Jan Čech (nadhazovač týmu, trenérem a zároveň sportovní manažer klubu Pasos Pardubice), Wout Cnops, Matouš Dvořák, Marek Fibiger, Vojtěch Forman, George Harris, Jakub Jehlička, Roman Jochec, Ivo Karkan, Filip Koblížek, Jan Kvapilík, Pavel Mach, Tomáš Mertlík, Martin Moravec, Peter Samek, Michal Šimurda, Daniel Tuček, Martin Turek. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyM2RiNWE