Pardubice nezaváhaly a vezou z Vlašimi tři body

08.03. 2020 19:27

VLAŠIM - Pardubice vstoupily do jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY těsným vítězstvím na půdě Vlašimi. O výsledku rozhodl trefou už v deváté minutě Pavel Zifčák. Pojistku v podobě druhého gólu Východočeši z mnoha šancí přidat nedokázali, a tak se pak o výhru museli strachovat až do poslední minuty. Domácí totiž v závěru hrozili, gólmana Marka Boháče ale nepřekonali. Pardubice tak dokázaly zareagovat na páteční vítězství Jihlavy a opět jsou ve vedení o tři body.

17. kolo: FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Pardubice 0:1 (0:1). Branka: 10. Zifčák. ŽK: 1:1 (Štochl - Prosek). Rozhodčí: Ginzel – Novák, Vodrážka. PARDUBICE: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Čihák – Zifčák (90.+2 Surzyn), Hlavatý, Tischler, Ewerton (66. Pfeifer) – Černý (63. Šplíchal).
První jarní utkání zahájila Vlašim šancí Fotra. Domácí útočník však střelu zpoza vápna nedokázal umístit mimo dosah gólmana Boháče. Naopak hosté v desáté minutě udeřili. Vlašimská obrana nezachytila průnikovou přihrávku na Pavla Žifčáka, který dokázal nejprve překonat vyběhnutého brankáře a následně poslal míč i přes dobíhajícího obránce do sítě – 0:1. V dalším průběhu zápasu se více dařilo Pardubicím, které svými kombinacemi a pozornou hrou směrem dozadu dokazovaly, že první místo neokupují jen náhodou. Vlašim se do šance dostala sice až po třiceti minutách hry, ale mohl z toho být gól. Hlavička kapitána Jandy sice pardubického gólmana překonala, ale zamířila těsně nad branku. Také hosté o sobě dali vědět, avšak Čelůstkovu ránu dokázal Řehák pohotově zneškodnit. Do konce prvního poločasu Východočeši hlídali svůj náskok a drželi Vlašim na distanc od své branky. Do kabin tedy odcházeli spokojeněji hráči z města perníku. Druhý poločas domácí odstartovali výborně. Do šance se nejprve dostal Fotr, ale jeho rána mířila nad branku. Po chvilce měl vyrovnání na kopačce Januška, ovšem svou pumelici poslal pár centimetrů nad břevno. Práci měl ale i gólman Středočechů Řehák, který musel nadvakrát krotit střelu Hlavatého. V 67. minutě rozehrával domácí stoper Broukal, ale velkou nepřesností míč namazal do samostatného úniku Šplíchalovi, jehož vychytal domácí brankář Řehák. Vlašim se nebzdávala a šla za vyrovnáním, čtvrt hodiny před koncem musel Boháč opět dokazovat své umění po střele Janušky. Lídr tabulky si ve vyrovnaném utkání nakonec výhru a tři body uhlídal a nadále vládne druholigovému pelotonu. Další zápasy 17. kola: Jihlava – Třinec 2:0, Žižkov – Dukla 5:2, Chrudim – Varnsdorf 5:2, Vyšehrad – Vítkovice 4:1, Prostějov – Ústí nad Labem 1:1, Hradec Králové – Líšeň 1:1, Brno – Sokolov 1:0. Příště: Pardubice – Prostějov (SO 10.15) (fotbal.cz, saf)