Pardubice nezaváhaly ani na Strahově

10.11. 2019 19:19

PRAHA – Možná pro přítomnost televizních kamer či snad kvůli absenci domácího hráče Juliuse Lavického (alias kpt. Lukáše Panenky, alias Matěje Jordána, alias herce a bojovníka MMA Jakuba Štáfka) se na Strahově nesešla na lídra tabulky úplně důstojná návštěva…Necelých čtyři sta fanoušků, navíc včetně početné skupiny hostujících příznivců, vidělo na stadionu Evžena Rošického další vítězné tažení pardubických fotbalistů. Ti po brankách Solila a Hlavatého porazili v přímém televizním přenosu Vyšehrad 2:0.

15. kolo: FC Slavoj Vyšehrad – FK Pardubice 0:2 (0:1). Branky: 38. Solil, 60. Hlavatý. Rozhodčí: Cihlář. ŽK: 0:1 (Hlavatý). Rozhodčí: Cihlář.  Diváků: 386. PARDUBICE:  Šmíd – Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek - Kohút (90. Sokol), Solil, Hlavatý (86. Čihák), Zifčák - Černý (83. Miker).
Televizní zápas začal v sobotu dopoledne v poměrně vlažném tempu a ani jeden tým si nevytvořil žádný souvislý tlak. Pardubáci to sice zkoušeli střelami z dálky, ovšem zuby si vylámali na domácím brankáři Otáhalovi. První vyložená gólová příležitost se hostům naskytla ve 38. minutě a hned ji využili. Černý chytře prostrčil míč za sebe, kde byl Solil. Ten utíkal sám na brankáře a technickou střelou poslal Pardubice do vedení – 0:1. Pardubice byly po celý první poločas jasně lepší, což dokazují i statistiky: Hosté vystřelili za první pětačtyřicetiminutovku celkem desetkrát, z toho pětkrát na branku, oproti jediné střele domácích. O aktivitě a větší herní jistotě svědčí i to, že Pardubice měly 63procentní držení míče. Hosté nepolevili ani v další fázi zápasu a svoji převahu korunovali druhým gólem. Výborně hrající Hlavatý si ve vápně mazácky povodil dva domácí beky naráz a následně poslal míč přesně k tyči – 0:2. S trochou nadsázky lze říci, že tentokrát vyšel střelecky naprázdno kanonýr Jeřábek, nicméně byl to on, kdo zachránil Pardubicím čisté konto, když v poslední minutě vyhlavičkoval míč, letící do odkryté branky. Nutno ale říci, že brankář Šmíd celou situaci kontroloval, a tak by býval zřejmě balon lapil on... Další zápasy 15. kola: Jihlava – Vlašim 4:1, Zbrojovka – Prostějov 5:0, Třinec – Líšeň 1:1, Chrudim – Sokolov 1:0, Žižkov – Ústí nad Labem 2:1, Varnsdorf – Dukla 1:1, Hradec – Vítkovice 3:0. Příště: Pardubice – Zbrojovka (SO 23. Listopadu v 10.15). (saf)