Pardubice po třech porážkách vyhrály

Jeden z klenotů pardubické sestavy, záložník Adam Fousek (č. 17), v objetí spoluhráčů poté, co otevřel skóre v utkání s Českými Budějovicemi. Foto: MILAN KŘIČEK
19.05. 2016 10:58

PARDUBICE - Po třech prohrách se pardubičtí fotbalisté konečně dočkali vítězství. V úterý na svém hřišti Pod Vinicí porazili někdejší prvoligový celek z Českých Budějovic.

FK Pardubice – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0). Branky: 12. Fousek, 60. Kovář. Rozhodčí: Váňa. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (88. Čavoš). Diváků: 485. PARDUBICE: Knobloch – Šejvl, Vencl, Pospíšil (46. Zavadil), V. Kakrda – Fusek (90. Valenta), Kudrna, Kovář, Fousek (76. Kim) – Petráň, Kayamba. ČESKÉ BUDĚJOVICE: Hajdušek – Řezáč, Opluštil, Hájovský, Vaněk – Benát, Čavoš – Klesa, Jurdík (71. Kadula), Wermke (76. Funda) – Ujec (57. Kalod).
Po třech porážkách v řadě nastoupili pardubičtí fotbalisté s odhodláním konečně zvítězit a již od začátku zápasu nenechávali nikoho na pochybách, že to myslí vážně. Zvláště poté, co již ve dvanácté minutě nacentroval do vápna Fusek a jeho téměř jmenovec Fousek uklidil z první balon nechytatelně za záda brankáře Hajduška – 1:0. Domácí si i nadále udržovali herní i územní převahu a někdejšího „prvoligistu“ nenechali vydechnout. Zlobili zejména Fousek, Petráň a v první řadě Kayamba, který roztleskal tribuny ve 27. minutě po nádherné individuální akci při níž se dostal až před branku hostí, kde poté zakončoval Petráň, jehož střelu vytáhl Hajdušek těsně nad břevno. O pár minut později Hájovský zastavil hvězdu z Konga jen za cenu žluté karty. Gólem zaváněla i akce při níž Fousek předvedl něco z Ronaldova umění a po téměř totožné ekvilibristice našel Petráně, který minul. Ve stejném duchu pokračovala hra i ve druhém poločasu, přestože se hosté již trošičku osmělili. To ale paradoxně domácí nakoplo a v 60. minutě zvýšil Kovář na 2:0, jak jinak než po precizní Kayambově přihrávce ve vápně. Závěr utkání pak Budějovice dohrávaly pouze o deseti, když byl v 88. minutě za druhou žlutou a následně červenou kartu vyloučen Čavoš. Pardubičtí fotbalisté si náskok úplně v klidu pohlídali a českobudějovické Dynamo může být nakonec rádo, že si z Pardubic neodvezlo větší brankový příděl. Kvalitní mač odehrál Michal Petráň, který v minulosti působil právě v Budějovicích. „Zápas s Dynamem byl pro mě o trošičku víc motivující, jelikož jsem tam pár let byl. Dokonce jsem hrál i s některými kluky, kteří dnes nastoupili. Jsem rád, že se nám zápas povedl, naším cílem je skončit na šestém místě,“ svěřil se bezprostředně po utkání již téměř čtyřiadvacetiletý útočník. Tři body a dobrý výkon si pochvaloval i trenér Pardubic Jiří Krejčí: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, v žádném případě jsme již nechtěli ztratit další body,“ nechal se slyšet a vzápětí vyzdvihl výkon Kayamby. „Hrál s velkou chutí a přesně tak, jak si vodí hráče v krajském přeboru, když hraje za béčko, hrál i teď. Hrál velmi dobře,“ pochválil svého svěřence Jiří Krejčí.

Ostatní výsledky 28. kola: Olomouc B – Opava 1:1. Frýdek-Místek – Třinec 1:1. Varnsdorf – Vyšehrad 6:1. Hradec Králové – Sokolov 2:0. Ústí nad Labem – Karviná 1:3. Znojmo – Vlašim 0:4. (saf)